Praha Sport Technika Ústecký Z domova Zajímavosti

ZE SPORTU: Most padl po statečném výkonu v Praze

MOST / PRAHA – V neděli 20.9.2020 od 17:00 nastoupil Most ve třetím kole letošního ročníku Superligy malého fotbalu proti Staropramenu Praha, reprezentujícímu největší městskou ligu malého fotbalu na světě, tedy Hanspaulskou ligu.

Do nominace k utkání tentokrát nepromlouvala pouze zranění a kolize s velkým fotbalem, ale rovněž obava některých hráčů z nemoci COVID-19 v Praze rozšířené výrazně více, než na Mostecku. Proto se sestava tentokrát rodila velmi obtížně a Most nakonec do Prahy vyrazil ve značně subtilní podobě. K utkání vyslal na hřiště tým ve složení – Bíro Ondřej „C“ – brankář, Baksa Radek, Benda Vojtěch, Kasal Daniel, Kešner Ladislav, Levý Stanislav a Zetka Tomáš.
Oproti tomu Staropramen Praha, reagující na svou domácí porážku 2:6 ve druhém kole s Příbramí, postavil k zápasu mimořádně nabitou soupisku prošpikovanou českými reprezentanty – Stehno Jakub – brankář, Baran David, Jelínek Tomáš, Jurčík Tomáš, Kanaval Tomáš, Kounovský Tomáš, Kratochvíl Lukáš, Mařík Stanislav „C“, Pozníček David, Slánský Pavel, Socher Václav, Šultes Pavel, Uhlíř Michal a Zapletal Petr.

Karty tak byly od začátku rozdány zcela jasně. Praha bude dominovat a Most bude bojovat o holý život. Severočeši se ale odmítli s touto situací smířit a ve třetí minutě to byli oni, kdo šel do vedení – přesně pálil Tomáš Zetka po přistrčení Ladislava Kešnera. Staropramen Praha, vědomý si své převahy, však v klidu dál pokračoval v dobývání mostecké svatyně, což se mu ale znovu a znovu nedařilo a byli to naopak mostečtí, kdo udeřil podruhé. Z asistence Ladislava Kešnera se v osmnácté minutě zápasu prosadil Stanislav Levý. To již Praha přeci jen znervózněla a ještě zintenzivnila svůj tlak. Tomu Most nakonec podlehl deset vteřin před koncem prvního poločasu, kdy inkasoval z tečované střely Pavla Šultese. Přesto se šlo v přestávce do kabin za šokujícího stavu 2:1 pro hosty hrající s jediným hráčem na střídačce.

Na pro ni nepříznivý vývoj zápasu zareagovala Praha tím, že do brány postavila hráče z pole, Pavla Šultese, a dále tak vystupňovala svůj tlak. Tento krok začal brzy nést své ovoce, když se její hráči prosadili v 37. a 39. minutě a Praha rázem vedla. Ani tentokrát se však Most nevzdal. Agilní Tomáš Zetka vybojoval svým důrazem míč pro Ladislava Kešnera, který překonal Šultese v bráně Prahy a podepsal se tak pod všechny mostecké nedělní góly. Zaskočená Praha opět na dlouhé minuty uzamkla mostecké hráče v jejich obranném pásmu a poměr střel mezi oběma týmy, stejně jako procento jejího držení míče nabývalo až absurdních hodnot. Most celou dobu pracoval v obraně bezchybně a jeho hráči na hranici sebeobětování likvidovali jeden útočný nájezd za druhým. Bohužel k remízovému výsledku se nakonec jejich heroické snažení dotáhnout nepodařilo, protože minutu a půl před koncem se Středočeši dokázali prosadit ještě jednou a jsou to tak nakonec přeci jen oni, kdo si ze hřiště odnesl všechny body.
„Kdyby mi někdo před zápasem nabídl porážku 3:4, nadšeně bych na ni, s ohledem na všechny okolnosti přistoupil. Nyní ale po konci takového zápasu je člověku přeci jen líto, že jsme si aspoň nějaký bod neodvezli. Staropramen Praha poslal do zápasu skutečně mimořádnou kvalitu a bylo by asi divné, kdyby nevyhrál, ale přesto jsme teď bezprostředně po konci utkání zklamaní“ ohlíží se za zápasem mostecký trenér Vojtěch Benda.

„Každopádně se zde sluší poděkovat a vyseknout velkou poklonu klukům, kteří dnes nastoupili. V takovémto složení takovýmto způsobem trápit až do posledních vteřin jednoho z největších favoritů na zisk titulu, to zaslouží určitě velké uznání. Někteří z hráčů odehráli celý zápas bez střídání a přesto si po celou dobu udrželi takovou kvalitu, že si Praha nemohla být ani chvíli úplně jistá“ zakončil Benda.

V dalším kole přivítá Most 4.10.2020 v 10:30 na svém domácím hřišti 11.ZŠ Příbram a doufá, že se opět vrátí na vítěznou vlnu.

Autor: Aleš Janeček