Finance HZS Plzeňský Politika Pomáháme PR Reklamy Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

DOBRÁ ZPRÁVA: Firma WPA Plzeň věnovala hasičům ochranné nanomasky

PLZEŇSKO – Na hasičské stanici Košutka konalo slavnostní předání nejnovějšího typu filtrační masky, kterou vyvinula firma WPA z Plzně. Majitel firmy Jiří Heckel se rozhodl věnovat HZS Plzeňského kraje masky v počtu, který pokryje i s rezervou počet všech hasičů i zaměstnanců HZS Plzeňského kraje.

Slavnostního předání se účastnili i ministr vnitra Jan Hamáček, náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, fondů EU a informatiky Ivo Grüner a člen Rady města Plzně pro oblast bezpečnosti Martin Zrzavecký.

FOTOGALERIE… 

WPA nanomasky mohou díky možnosti sterilizace nahradit za jeden rok až 252 jednorázových respirátorů při násobně vyšší účinnosti.  V současné době již je k dispozici čtvrtá verze této revoluční masky, u které došlo nejen k vylepšení tvaru korpusu, ale i ke zvětšení plochy filtrů pro snazší dýchání uživatele a také upínacího mechanismu, který nyní poskytuje větší komfort a usnadňuje použití například s hasičskou přilbou.

Využití filtračních masek se u HZS neomezuje pouze na současné období výskytu COVID 19. Hasiči je využívají i při zásazích na chřipku ptáků, při zásazích v prostředí s vysokou prašností, jako jsou sila, sklady obilnin, mlýny, výrobní objekty a jiné.

WPA nanomasky splňují certifikaci dle norem EN 140 a 143. Příslušné certifikáty jsou uvedeny na stránkách firmy: https://www.wparespirators.cz/dokumenty/

Zdroj: HZS Plzeňského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *