Auto-Moto Doprava Finance Pomáháme Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Krajští záchranáři dostali dvě nová SUV vozidla Škoda Kodiaq financovaná Nadací ČEZ

RUMBURK – Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje (ZZS ÚK)  převzala na výjezdové základně v Rumburku od představitelů kraje a manažerky regionální komunikace Nadace ČEZ dvě nová zdravotnická SUV vozidla v hodnotě tří miliónů korun.
Jedná se o záchranářská vozidla Škoda Kodiaq 2,0 TDi 140kw 4×4 se zástavbou pro Rychlou lékařskou pomoc v Randez-vous systému, která byla pořízena díky příspěvku Nadace ČEZ v rámci projektu Zdravotnická vozidla SUV s vybavením. Vozidla stála dohromady 3.023.678 korun, z toho celkem 3 milióny představuje příspěvek Nadace ČEZ. Zbytek uhradil Ústecký kraj. 
Vozidla budou sloužit k poskytování přednemocniční neodkladné péče osobám se závažným postižením zdraví, nebo v přímém ohrožení života. Jsou vybavena tak, aby umožňovala poskytování akutní zdravotní péče, včetně sledování ukazatelů základních životních funkcí pacienta během jeho ošetření. Jedno vozidlo bude sloužit k poskytování neodkladné péče v systému Rychlé lékařské pomoci Rendez-vouz v oblasti Šluknovského výběžku s umístěním na výjezdové základně v Rumburku. Druhé vozidlo bude umístěno v Ústí nad Labem.

Slavnostní předání vozidel se odehrálo za účasti 1. náměstka hejtmana Martina Kliky, náměstka hejtmana pro oblast zdravotnictví Stanislava Rybáka a manažerky regionální komunikace Nadace ČEZ Soni Holingerové. Za Zdravotnickou záchrannou službu Ústeckého kraje vozidla přebral technický náměstek ředitele Michal Urban. Vozidla si přišli prohlédnout také někteří starostové z okolních měst a obcí ve Šluknovském výběžku.

„Ústecký kraj se dlouhodobě stará o zdravotní péči na území celého regionu. K tomu samozřejmě patří také péče o vybavenost zdravotnické záchranné služby, naší krajské příspěvkové organizace. V posledních letech kraj například zrekonstruoval nebo nově vystavěl osm výjezdových základen zdravotnické záchranné služby a pořídil desítky nových moderně vybavených zdravotnických vozidel. Věřím, že díky tomuto daru se podaří zachránit mnoho lidských životů. Jsem rád, že existují lidé, kteří si váží práce a činnosti zdravotnické záchranné služby stejně jako Ústecký kraj. Proto Nadaci ČEZ patří velké poděkování,“ sdělil 1. náměstek hejtmana Martin Klika.

Autor: Ing. Martin Volf
Ústecký kraj

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *