Kultura Politika Školní okénko Sport Technika Ústecký YouTube Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

NAPSALI JSTE NÁM: Pošlete dobrovolným hasičům z Telnice hlas v jubilejní Anketě dobrovolní hasiči roku

TELNICE – Také Sbor dobrovolných hasičů Telnice se v letošním roce přihlásil se do jubilejního 10. ročníku Ankety dobrovolní hasiči roku (ADHR) 2020. Hlasovat můžete do 20.10. 2020.

Pohár starosty obce Telnice aneb „TFA PŘÍPRAVKY“

V neděli 22. září 2019 se od 13 hod. na hřišti v obci Telnice uskutečnil první ročník TFA přípravky, kde se na start postavily děti ve věku od 3 do 6 let z celého okresu Ústí nad Labem. Soutěž jednotlivců proběhla ve čtyřech kategoriích … HASIČKY 1 (dívky ve věku 3 a 4 let), HASIČKY 2 (dívky věku 5 a 6 let), HASIČI 1 (chlapci ve věku 3 a 4 let) a HASIČI 2 (chlapci ve věku 5 a 6 let).

Na každou závodnici a na každého závodníka čekal nelehký úkol splnit šest úkolů na trati dlouhé 6 x 10 m. A jaké úkoly na ně čekaly? Závodník na startu vezme dva kanystry a odnese je na konec úseku, kde je odloží na označené místo (kroužky). Na druhém úseku závodník přiběhne k rozdělovači, kde je připravena a napojena hadice C v kotouči, na ní leží proudnice. Závodník zapojí proudnici na hadici bez roztažení. Na třetím úseku přiběhne k rozvinuté přeložené hadici B a jakýmkoliv způsobem ji smotá. Čtvrtý úsek je pro některé těžší, protože závodník přiběhne k pneumatice a překulováním ji přesune až na konec úseku. Pátý úsek je trošku oddechový, neboť závodník proleze tunelem. Na konec to nejtěžší. V šestém úseku závodník přenese zachraňovaného do připravených nosítek (bedny) a proběhne cílem.

Byla radost sledovat, jak se soutěžící při plnění disciplín snaží, s jakým zápalem bojují, jak se k sobě mezi sebou velmi pěkně chovají, jak se vzájemně povzbuzují.

Každý, kdo se postavil na start, byl vítěz, a tak si odvezl svou medaili. Na první tři vítěze v každé kategorii čekal pohárek se Soptíkem a malá drobnost.

Soutěž bude mít i v září 2020 své pokračování opět v Telnici. V lednu 2020 proběhl v Mojžíři v tělocvičně další ročník, tentokrát ale ne na trávě, nýbrž na parketách. Časem bychom rádi soutěž rozšířili i o další věkové kategorie.

Autor: Martina Doubravová

O ANKETĚ DOBROVOLNÍ HASIČI ROKU 2020: 

Devítičlenná odborná porota rozhodla o ocenění 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů z celé České republiky, za profesionální provedení zásahu a preventivní a výchovnou činnost. Ocenění jejich práce proběhlo v rámci jubilejního 10. ročníku Ankety Dobrovolní Hasiči Roku.

Na řadu tak přichází veřejnost, která svým hlasování rozhodne o výsledném pořadí všech oceněných. Finalisté na prvních třech místech k ocenění díky partnerům Ankety obdrží finanční a věcné dary v celkové hodnotě přesahující 2,3 miliony korun. Hlasovat můžete až do 20.10.2020

OCENĚNÍ JEDNOTKA SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČŮ

OCENĚNÍ SBORU a HASIČSKÝ SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ

Hlavním cílem Ankety Dobrovolní Hasiči Roku je najít, ocenit a finančně i věcně podpořit dobrovolnickou činnost hasičů i v těch nejmenších obcích a současně veřejnosti ukázat důležitost jejich zapojení mezi složky integrovaného záchranného systému a nepostradatelnost při poskytování odborné a rychlé pomoci v případě ohrožení a nouze.

Posláním ankety Dobrovolní hasiči roku je propagovat celospolečenský přínos dobrovolných hasičů široké veřejnosti prostřednictvím již provedených zásahů a preventivní činnosti. Během uplynulých osmi let Ankety Dobrovolní hasiči roku bylo uděleno 372 ocenění doprovázené finančními a věcnými dary ve výši 18,8 milionů korun. Hlavním symbolem ocenění, které získávají finalisté na prvních místech, je od roku 2014 skleněná zásahová helma ve skutečné velikosti, která je dílem českých sklářů.

Hlasovat lze dvěma způsoby. Prostřednictvím hlasovacího formuláře přímo na stránkách ankety www.adhr.cz, nebo zasláním hlasovací SMS. Podrobnosti k hlasování jsou uvedeny na stránkách Ankety.

Samotné slavnostní vyhlášení je plánováno na 19. listopadu 2020 a bude uzpůsobeno aktuálním podmínkám preventivních opatření.

Autor: Jiří Bezděk
prezident

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *