Královehradecký Krimi Policie Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Osmnáctiletý mladík ve Dvoře Králové nad Labem napadl městské strážníky! Incident odstartovala drobná krádež v obchodě

TRUTNOVSKO – Policejní komisař zahájil trestní stíhání proti osmnáctiletému muži, kterého obvinil z přečinu násilí proti úřední osobě.

Obviněnému mladíkovi klademe za vinu, že během úterního odpoledne fyzicky zaútočil na městské policisty. Nejdříve měl v jednom samoobslužných obchodů ve Dvoře Králové nad Labem odcizit zboží v celkové hodnotě necelých 500 korun. Při odchodu ho však zastavila ostraha prodejny. V této chvíli muž ještě spolupracoval a odcizené zboží vydal. Situace vygradovala ve chvíli, kdy jeho přestupkové jednání přijeli vyřešit strážníci městské policie. Mladík nedbal jejich opakovaných výzev a nespolupracoval. Vše mělo nakonec vyústit tím, že vykročil proti jednomu ze strážníků a udeřil ho. Strážnici poté agresora zadrželi. To se ale neobešlo bez jeho aktivního odporu, když druhého ze strážníků měl během toho ještě také udeřit, chytit za krk a způsobit mu zranění.

Násilník nakonec skončil v poutech a záhy v policejní cele. Následně stanul u okresního soudu v Trutnově, kde soudce akceptoval návrh na jeho vzetí do vazby. V případě odsouzení mu nyní hrozí až čtyřletý pobyt ve vězení.

Autor: nprap. Lukáš Vincenc

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *