Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Koronavirus Královehradecký Liberecký Moravskoslezký Olomoucký Pardubický Plzeňský Politika Praha Složky IZS Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

MIMOŘÁDNÁ ZPRÁVA: Nová zpřísněná opatření proti koronaviru: Uzavírají se maloobchody a služby! Nákupní centra budou mít otevřena jen potraviny, lékárny a drogerie

ČESKO – Vláda po svém mimořádném jednání právě rozhodla o dalším zpřísnění proti koronavirového opatření v Česku, které začne platit již od zítřejší šesté hodiny ranní. Jde o uzavření maloobchodů a služeb s výjimkou prodejen se základním sortimentem. Velkoobchodní prodejny zůstávají bez omezení. V nákupních centrech budou otevřeny pouze potraviny, drogerie a lékárny.

Omezení pohybu a kontaktu s výjimkou cest do práce, za rodinou, na nákup a k lékaři.

Povolené budou vycházky v přírodě a v parcích – a to v maximálním počtu dvou lidí, s výjimkou členů rodiny a spolupracovníků.

Omezení úředních hodin na úřadech.

Informuje o tom právě na mimořádném brífinku premiér Andrej Babiš s tím, že situace je opravdu vážná a vláda chce zabránit kolapsu zdravotnictví.

Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček má koronavirus. Hamáček se testovat nechal po setkání s ministrem zemědělství Tomanen. Výsledek testu byl pozitivní test na Covid-19. Ústřední krizový štáb bude Hamáček řídit na dálku.

Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *