Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Koronavirus Královehradecký Liberecký Moravskoslezký Olomoucký Pardubický Plzeňský Politika Pomáháme Praha Složky IZS Středočeský Technika Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zlínský Zprávy podle krajů

Počínaje dneškem musí Češi opět nosit roušky i venku nebo v autech! Dnes se navíc očekávají další vládní mimořádná opatření

ČESKO – Dneškem, tedy od středy 21. října musejí Češi muset nosit roušky i venku ve venkovních prostorách měst a obcí, pokud budou lidé od sebe blíže než dva metry. Potvrdil to ministr zdravotnictví Roman Prymula s tím, že povinnost budou muset lidé mít zakryté dýchací cesty i v autě, pokud ve voze nepojede člověk sám nebo nepojedou členové jedné rodiny.

Výjimku v nošení roušek venku budou mít podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly ale například členové jedné rodiny nebo lidé při sportování.

Dnes dopoledne by vláda navíc měla vyhlásit další nová přísnější mimořádná opatření. Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly je totiž potřeba omezit sociální kontakty. Ve hře tak je opětovné uzavření obchodů a služeb (krom potravin a drogerií) nebo noční vycházení!

Koronavirovou situaci v Česku i nadále sledujeme a budeme informace aktualizovat.

Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *