HZS Kultura Olomoucký Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

PIETA: Poslední rozloučení s tragicky zesnulým profesionálním hasičem pprap. Daliborem Blažkem se uskuteční ve čtvrtek

OLOMOUCKÝ KRAJ – S velkým zármutkem se hasiči nejen na Olomoucku loučí s dlouholetým kolegou, kamarádem a obětavým hasičem – sportovcem pprap. Daliborem Blažkem, který tragicky zemřel ve věku 36 let v pondělí 16. listopadu 2020 při těžké dopravné nehodě.

Poslední rozloučení se uskuteční ve čtvrtek 26. listopadu ve 14.00 hodin ve smuteční obřadní síni olomouckého krematoria. Pietní místo pro květinové dary bude vzhledem k protiepidemiologické situaci v Česku zřízení před budovou krematoria.

Dalibor Blažek Sloužil na směně A na stanici v Olomouci, kde zastával funkci hasiče – technika chemické služby.

K profesionálním hasičům Dalibor nastoupil už v roce 2006, a tak většinu svého profesního života zasvětil službě lidem. Po čtyřech letech u HZS Zlínského kraje přešel k HZS Olomouckého kraje na stanici v Olomouci. Praktické zkušenosti z něj učinily spolehlivého hasiče, který téměř 15 let zachraňoval životy a pomáhal s velkým nasazením v krizových situacích. Zasahoval u mnoha mimořádných událostí, kde uplatnil své odhodlání, odvahu, zkušenosti i nadhled.

Dalibor byl dobrosrdečným a obětavým člověkem, který nešetřil úsměvy a šířil kolem sebe dobrou náladu. Mezi kolegy byl velmi oblíbený, protože neváhal vstřícně nabídnout pomocnou ruku i mimo službu. Byl vždy přívětivý, upřímný a pracovitý. Díky své empatické povaze byl také členem posttraumatického intervenčního týmu, který poskytuje při mimořádných událostech psychologickou pomoc.

Byl úspěšným a nadšeným sportovcem, který se dlouhá léta intenzivně věnoval požárnímu sportu. Reprezentoval náš kraj na mnoha soutěžích, mistrovství republiky nevyjímaje. V roce 2011 měl velký podíl na úspěchu týmu na Mistrovství České republiky v Ostravě, kde reprezentace HZS Olomouckého kraje získala bronz. V Brně v roce 2016 pak na MČR pomohl ke 2. místu v požárním útoku. Jeho doménou v požárním sportu byl výstup do 4. patra cvičné věže, kde dosáhl svého osobního rekordu s časem 15.35.

Čest jeho památce…

Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *