Finance Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Kultura Liberecký Mateřská škola Moravskoslezský Nezaradené Olomoucký Pardubický Plzeňský Pomáháme PR Praha Reklamy Školní okénko Středočeský Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Základní škola Zlínský Zprávy podle krajů

SBÍRKA: Pomozte a přispějte na provoz Dětské skupiny Trpaslík z Ústí nad Labem

ČESKO – Dětská skupina Trpaslík z Ústí nad Labem, která se od roku 2019 stará o žáčky a provází je na předškolní cestě se nachází v tíživé situaci a chybí jim finance na provoz a výplaty pro jejich zaměstnance. 

„Školkovné,“ které hradí rodiče, bohužel sice nepokryje skoro nic. V tuto chvíli do skupiny totiž nedochází všechny děti, jelikož rodiče zůstávají se staršími sourozenci doma na distanční výuce a nechávají si doma i žáčky dětské skupiny Trpaslík.

Z toho důvodu skupina nesplňuje podmínky dotace, což je pro ni velká díra v rozpočtu a není možné vše finančně utáhnout.

”Proto bych ráda tímto způsobem vybrala finance alespoň na přechodnou dobu, abychom se udrželi. Váš příspěvek využijeme na nájem prostor, plat pro učitele a stravné. Jsme na tom opravdu dost špatně a každá korunka nám moc pomůže být tu dále pro děti,” řekla redakci JV Press ředitelka dětské skupiny Trpaslík Nikol Mertová.

Současná situace dospěla až tak daleko, že si paní učitelky hledají jiné zaměstnání, kde budou mít větší příjem, což je velice smutné hlavně kvůli dětem.

”Založit si dětskou skupinu nebo pracovat ve školce byl vždy můj sen. Můj kamarád, který mi vždy věřil a byl můj hnací motor, mi s otevřením a doděláním si studia velmi pomohl. Chci udělat vše proto, abychom v práci já a můj tým mohli pokračovat,” dodala ředitelka Nikol Mertová.

Máte i vy v peněžence nějakou tu volnou kačku? Tak prosíme neváhejte a přispějte ZDE.

Autor: redakce
PR

Lukáš Jirka
ŠÉFREDAKTOR lukas.jirka@jvpress.cz 737 310 273
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *