Cestování Doprava Finance Kultura Pomáháme Školní okénko Technika Ústecký YouTube Z domova Zajímavosti Základní škola Zprávy podle krajů

OČIMA DĚTSKÝCH REPORTÉRŮ: Průjezd Bílinou ve směru na Most by mohl být už plynulejší i bezpečnější

BÍLINA – Ředitelství silnic a dálnic uvedla do provozu novou průběžnou větev okružní křižovatky v Bílině na frekventované komunikaci I/13 ve směru na Most. Reportérka Bílinské dětské televize (BéDéTv) Eliška si to nenechala ujít a připravila následující reportáž. Dopravní situace v Bílině se totiž dotýká i školáků.

„A proto prosím všechny řidiče, až budete projíždět Bílinou, dávejte na nás – na děti velký pozor,“ dodává Eliška.

Řidiči jedoucí ve směru na Most se tak zcela vyhnou zatížené okružní křižovatce u Lidlu. Takzvaný bypass totiž zajistí plynulejší a bezpečnější průjezd městem. Přímý pruh z Bíliny ve směru na Most by tak měl omezit kolony v dopravních špičkách při průjezdu Bílinou.

Videoreportž připravila: Eliška Budajová / BéDéTv

U stávajícího kruhového objezdu ŘSD a Ekostavby Louny vybudovalo samostatný přímý jízdní pruh v délce 162 metrů. Výstavba nové průběžné větve okružní křižovatky vyšla na 3 219 000 korun bez DPH.

Řidiči tak nebudou muset na silnici I/13 z Bíliny na Most projíždět kruhovým objezdem, ale vyhnou se mu a budou moci jet přímo na Most. Kruhový objezd tak bude určen převážně motoristům jedoucím z Bíliny ve směru na Pražské předměstí, Hrobčice a na Louny.

Bohužel ne každý řidič ale využívá přímý pruh a stále vjíždí na kruhový objezd i když jede ve směru na Most…

Autor: Eliška Budajová
BéDéTv

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *