MLÁDEŽ Nezaradené Pomáháme Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

OBRAZEM: Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller ocenil tři chlapce za záchranu lidského života

ÚSTECKÝ KRAJ – Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller ocenil Petra Bureše, Víta Harvana a Pavla Hrdého za jejich pohotovou reakci a poskytnutí první pomoci seniorovi se srdeční zástavou. Za jejich hrdinství jim předal Medaili hejtmana Ústeckého kraje.

Teprve náctiletí žáci sedmé třídy základní školy Petr Bureš a Vít Harvan a žák prvního ročníku střední zdravotnické školy Pavel Hrdý se počátkem tohoto roku významně podíleli na záchraně života seniora, když mu poskytli první pomoc. Seniorovi se během odklízení sněhu zastavilo srdce. Chlapci mu velmi pohotově přispěchali na pomoc, zavolali na tísňovou linku a zahájili tzv. asistovanou neodkladnou resuscitaci, díky níž se seniora podařilo oživit. I přes rychlý zákrok chlapců a následně i záchranářů však muž bohužel později v nemocnici zemřel.
FOTOGALERIE…
Za jejich profesionální pomoc a statečnost spojenou se záchranou lidského života ocenil hejtman Jan Schiller tři mladé hrdiny Medailí hejtmana Ústeckého kraje. Chlapci dostali také pamětní list a drobné dárky. „Málokdy dokáží lidé v kritických situacích, jako je tato, pohotově jednat, natož pak když se jedná o děti. Chlapci mají můj obdiv, že si zachovali chladnou hlavu a uměli si poradit,“ sdělil hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.
Zdroj: Ústecký kraj
Tomáš Borl
Fotoreportér tomas.borl@jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *