Auto-Moto Doprava HZS Krimi Městská policie Moravskoslezský Policie Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

Deset lidí se dnes ráno zranilo při celkem šesti nehodách v Moravskoslezském kraji

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly dnes ráno na území Moravskoslezského kraje u šesti dopravních nehod. Polovina z nich se odehrála na Novojičínsku, dvě na Karvinsku a jedna v Ostravě. Ošetřovat při nich musely celkem deset osob, většinu s lehkými a středně těžkými zraněními.

K nejvážnější nehodě spěchali záchranáři po deváté hodině do Petřvaldu na Novojičínsku, kde došlo ke střetu osobního a nákladního automobilu se zaklíněním dvou osob. Žena neznámé totožnosti byla v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékař zjistil mnohočetná poranění v oblasti hlavy, stav pacientky byl kritický. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji tým letecké záchranné služby transportoval vrtulníkem do Fakultní nemocnice Ostrava.

Do téhož zdravotnického zařízení byl předán rovněž třiadvacetiletý muž. Po havárii byl krátce v bezvědomí, s posádkami ZZS však již později komunikoval. Utrpěl poranění v oblasti páteře a jevil známky otřesu mozku. Péči a přepravu do nemocnice mu poskytla lékařská posádka ze základny v Mošnově.

Video zpráva ZDE

Autor: PhDr. Lukáš Humpl

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *