Kultura Nezaradené Technika Tipy na výlet Turistika Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Zbrusu nový dřevěný altán na vrchol Mariiny vyhlídky v Jetřichovicích na Děčínsku instalovali dělníci pomocí vrtulníku

JETŘICHOVICE – Pomocí vrtulníku byla dnes dokončena instalace nového dřevěného altánu na těžko přístupném vrcholu Mariině skále v Jetřichovicích na Děčínsku. Ten nahradil dosluhující, který byl v havarijním stavu. 

Správu národního parku zbrusu nový altán vyšel na 2,5 milionu korun. nasazení vrtulníku bylo podmínkou Správy národního parku České Švýcarsko kvůli šetrnosti k přírodě.

Vrtulník postupně instaloval dřevěný altán s kovovým základem, vyhlídkovou plošinu i schodiště o celkové hmotnosti přesahující dvě a půl tuny. Vyhlídkový altán na Mariině skále by tak po více než dvou letech mohl opět konečně  přivítat turisty a návštěvníky Českého Švýcarska.

„Upozorňujeme, že přístup na Mariinu skálu nebude možný ještě několik týdnů, než bude instalace altánu zcela dokončená. Ale nebojte, dáme vám včas vědět,“ slibují zástupci Správy národního parku Českého Švýcarska.

Mariina vyhlídka je turisticky nejznámější z Jetřichovických vyhlídek Českého Švýcarska.

Autor: redakce
Foto: České Švýcarsko – Excelentní destinace

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *