Auto-Moto Doprava HZS Krimi Moravskoslezský Policie Pomáháme Složky IZS Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Týmy záchranářů resuscitovaly muže v havarovaném automobilu na Frýdecko-Místecku

FRÝDECKO –  MÍSTECKO – Zdravotnická záchranná služba zasahovala ve čtvrtek 25. února u dopravní nehody automobilu na Frýdecko-Místecku.

Operátoři ZZS MSK přijali informaci o události v obci Raškovice několik minut před šestnáctou hodinou. Na místo vyslali nejbližší posádku rychlé zdravotnické pomoci, a to ze základny v Nošovicích. Z Ostravy vzlétl na pomoc vrtulník letecké záchranné služby.

Třiapadesátiletý muž cestoval ve vozidle, které narazilo do zdi domu. Postiženého, který byl v bezvědomí a bezdeší, vytáhli z vozidla policisté. Ještě před příjezdem záchranářů u něj byla zahájena nepřímá srdeční masáž. Dále pokračovali ve snaze o záchranu pacienta rozšířenou resuscitací týmy ZZS. Muži byly zajištěny dýchací cesty, záchranáři jej připojili k přístrojem řízené ventilaci a zahájili podávání léků. Ani po téměř hodinovém úsilí se však nepodařilo obnovit pravidelnou srdeční činnost a zasahující lékař nakonec musel konstatovat smrt. Ta pravděpodobně nastala z interní příčiny, protože pacient nejevil známky poranění.

Zdroj : ZZS Moravskoslezského kraje

Jitka Andrlová
Redaktorka jitka.andrlova@jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *