EXTRALIGA HOKEJ Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZE SPORTU: Útočník Martin Havelka pokračuje v Litvínově

LITVÍNOV – Vedení klubu  HC Verva Litvínov se dohodlo s odchovancem Martinem Havelkou na nové dvouleté smlouvě. Dvaadvacetiletý útočník tak bude oblékat černožlutý dres i v následujících dvou sezónách.

Martin Havelka je odchovancem litvínovské mládeže. V klubu působí od svých hokejových začátků. Důrazný útočník byl pravidelným mládežnickým reprezentantem a zahrál si i na mistrovství světa do osmnácti let. Za A-tým debutoval v sezóně 2017/2018. Převážně ale působil v Chance lize v partnerských Litoměřicích. Za Vervu se výrazněji prosadil až v loňské sezóně, kdy odehrál 31 zápasů. Ve své kariéře odehrál za Litvínov 75 extraligových duelů s bilancí dvou branek a dvanácti asistencí. „Jsme rádi, že jsme se domluvili s Martinem na nové smlouvě. V první půlce sezóny předváděl velmi dobré výkony, ale přibrzdilo ho zranění. Věřím, že se bude posouvat dále,“ říká generální ředitel klubu Pavel Hynek.

Havelkova hra je založená především na důrazu a agresivitě. V loňském ročníku si skvěle sedl s parťáky Filipem Heltem a Pawlem Zygmuntem, se kterými vytvořil nebezpečnou čtvrtou lajnu. Se sedmi body za gól a šest asistencí zažil nejlepší extraligovou sezónu. Díky svým výkonům si vysloužil novou dvouletou smlouvu. „Potěšilo mě, že Verva projevila zájem o mé setrvání v klubu. Je to můj mateřský klub a má srdcová záležitost, takže není nic víc, než hrát v Litvínově,“ říká útočník Martin Havelka.

Autor: Ondřej Vlk
Foto: Lukáš Filipec

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *