Auto-Moto Doprava HZS Krimi Policie Praha Sbor dobrovolných hasičů Složky IZS Technika Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

AKTUALIZUJEME: Správa železnic a drážní hasiči pokračují v odstraňování následků tragické srážky dvou nákladních vlaků u Světce na Teplicku! Začalo oddělování sražených lokomotiv

SVĚTEC NA TEPLICKU – Celý den pokračovaly odklízecí práce v místě tragické železniční nehody ve Světci na Teplicku, při které se srazily dva nákladní vlaky. Tragický střet nepřežil jeden strojvedoucí, druhý skončil v nemocnici.

Aktuálně jsou zpět nakolejené cisterny i kontejnerový vagon a začalo oddělování sražených lokomotiv. Následovat bude snášení kolejí a odtěžování kontaminované půdy po úniku nafty.

Pokračuje odstraňování následků nedělní nehody ve stanici Světec. Ze tří vykolejených cisteren se přečerpával plyn. Kvůli nebezpečí výbuchu policisté ohraničili a hlídají místo železniční nehody. Přečerpávání propan-butanu trvalo do včerejších večerních hodin. Hasiči Unipetrolu nainstalovali polní hořáky, aby část proban-butanu spálili přímo na místě. Po přečerpání plynu a stažení vykolejených vozů se přistoupí k roztržení lokomotiv. Začaly také odklizovací práce na poškozeném trakčním vedení.

Správa železnic předpokládá, že práce potrvají minimálně do pátku 9. dubna.

K tragické srážce došlo v neděli 4.dubna ve 14.16 hodin se ve stanici Světec na Teplicku srazily dva nákladní vlaky. V důsledku srážky vykolejly obě lokomotivy a několik dalších vozů. Při mimořádné události zemřel jeden ze strojvedoucích a jeden byl se zraněními transportován do nemocnice. Odhad škody na trati činí 4,5 a na vlacích 43 milionů korun. Drážní inspekce na místě provádí šetření příčin a okolností vzniku této mimořádné události.

Vyšetřování mimořádné události je teprve na začátku, nicméně již nyní lze předběžně konstatovat, že jeden z nákladních vlaků měl zastavit před návěstidlem zakazující jízdu, což se nestalo. Výpravčí zaznamenal, že příslušný nákladní vlak nedovoleně projel kolem návěstidla zakazujícího jízdu, začal činit příslušná opatření, ale v ten okamžik již srážce nebylo možné zabránit.

Zabezpečovací zařízení ve stanici fungovalo podle předběžné prohlídky správně ani nebylo v poruše. Drážní inspekce pochopitelně bude prověřovat také stav drážních vozidel.

Zdroj: Správa železnic
a Drážní inspekce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *