Auto-Moto Doprava Finance Olomoucký Složky IZS Technika Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů ZZS

ZAUJALO NÁS: Záchranáři na Šumpersku mají k dispozici speciální sanitní vozidlo pro transport extrémně obézních XXL pacientů

ŠUMPERSKO – Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje tento týden uvedla do provozu nové speciální sanitní vozidlo typu C VW Crafter RWD 4motion XXL/VNN.

O proti běžným sanitním vozidlům ZZS OK je nakonfigurované tak, aby kromě běžné výjezdové činnosti bylo využitelné také pro transport bariatrických (extrémně obézních) pacientů (XXL) a zejména pak pro transport pacientů s podezřením na vysoce nebezpečnou nákazu (VNN) k zajištění úkolů STČ 16A/IZS „Mimořádná událost s podezřením na výskyt vysoce nakažlivé nemoci ve zdravotnickém zařízení nebo v ostatních prostorech.“

Vozidlo v režimu RZP vyjíždí ze základny Hněvotínská 60 v Olomouci a bude připraveno v nepřetržitém provozu. Posádku vozidla tvoří výhradně speciálně proškolení členové biohazard týmu (BHT).

Vozidlo bylo financováno ze dvou zdrojů. Podvozek byl financován z Fondu zábrany škod (FZŠ) a jeho speciální nástavba a vybavení bylo financováno z prostředků MZ ČR určených na krizovou připravenost zdravotnické záchranné služby.

Jedná se o první vozidlo tohoto určení v ZZS OK, tudíž speciální činnosti zajistí na celém území Olomouckého kraje. V letošním roce ZZS OK plánuje nákup druhého obdobného speciálního vozidla XXL/VNN, které by mělo zajišťovat tyto činnosti proškoleným týmem v severní části Olomouckého kraje z výjezdové základny v Šumperku. Přínosem pořízení dvou speciálních sanitních vozidel bude bezprostřední pokrytí specifických potřeb přednemocniční péče v jižní části kraje (v okresech Olomouc, Prostějov a Přerov) jedním speciálním sanitním vozidlem XXL/VNN a současně v severní části kraje (v okresech Šumperk a Jeseník) druhým sanitním vozidlem XXL/VNN.

Zdroj: Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *