Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zprávy podle krajů

AKTUÁLNĚ: Konference krajské policie na téma „Drogová scéna v příhraničí“

ÚSTECKÝ KRAJ – Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje v tuto chvíli pořádá konferenci k problematice drogové kriminality. Konferenci zahájil náměstek krajského ředitele pro Službu kriminální policie a vyšetřování plk. Mgr. Zbyněk Dvořák, který zhodnotil, jak se tento trend za posledních 25 let vyvíjel.

Cílem této konference je všem účastníkům, jak z řad policistů, tak i odborné veřejnosti, přiblížit současnou drogovou scénu a zároveň se na ni podívat z vícero úhlů – nejenom ze strany trestně právní, ale i sociální, terénní, pedagogické a výzkumné.

Konference „Drogová scéna v příhraničí“ Foto: Policie ČR

Přednášejícími jsou plk. Mgr. Jakub Frydrych, ředitel NPC SpolicieKPV PČR, zástupci sdružení Most k naději, Mgr. Jaroslav Šejvl, Klinika adiktologie 1.LF UK v Praze, kolegové z Policejního ředitelství Zwickau a Chemnitz a v neposlední řadě významná osobnost v tomto oboru MUDr. Jan Cimický, CSc., primář Centra duševní pohody – Modrá Laguna.

Projekt je finančně podpořen Evropskou unií Interreg VA/2014-2020, projekt EU číslo 100 253 277 – Zlepšení bezpečnosti v česko-saském příhraničí pomocí koordinované práce s veřejností.

Zdroj: por. Mgr. Veronika Hyšplerová
mluvčí policie Ústeckého kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz