Kultura Praha Ústecký Z domova Zprávy podle krajů

Youtuber z Mostecka Jan Michalovič opět baví se svým videem, tentokrát na téma TELEVIZNÍ NOVINY

Mostecko – Litvínovský úspěšný Youtuber Jan Michalovič dal o sobě opět vědět. Tentokrát své video nepojal tradičně jako nachytávku, ale spíše pobavil ukázkou TELEVIZNÍCH NOVIN. V závěru videošotu pak nechybějí ani „nepovedené“ usměvavé záběry z natáčení.

„Máme tady další video. Tentokrát se týká televizních zpráv. Poselstvím mělo být, abyste nevěřili médiím a na vše, co nám ukazují, si udělali svůj vlastní obrázek, protože ne všechno je tak, jak nám předhazují. Nakonec se nám tohle poselství tak nějak vymklo z ruky a vzešla z toho spíše taková parodie,“ říká youtuber Honza Michalovič.

Tak alespoň psanou formou: nelíbí se nám, jak nás média nabádají k tomu, co si máme obléct, co se nosí a nenosí, kam máme jít, kam nemáme jít, co máme dělat, co nemáme dělat, jak to máme a nemáme dělat, kteří jsou špatní a kteří ti dobří.. No a pak nám ukazují životy ostatních lidí, většinou „celebrit“, politiků a lidí, kteří si naší pozornost rozhodně nezaslouží. Proč nás zajímá, v čem přišel Sámer Issa na galavečer, ale už nás nezajímá, že tam byl kvůli lidem, kteří něco opravdu dokázali – jsou handicapovaní a i přesto pomáhají ostatním lidem?!

 

„Zdá se nám, že většina lidí nemá svůj vlastní názor a jelikož věří tomu, co se dozví v médiích (ať už na internetu, v novinách, v televizi, v rádiu..) tak to šíří jako mor dál. Zaráží mě, jak vyvolají největší diskuzi a poprask události, když se stane nějaké neštěstí, někdo umře apod. (vidím to i na našich videích, kdy největší úspěch má to, ve kterém je krádež, zloděj, pomsta, ničení, zesměšňování, ponižování..). Stačí si přečíst pár komentářů pod článkama takových událostí a rázem zjistíte, kolik zloby, závisti a nenávisti v nás lidech je. Na druhou stranu se není čemu divit, v televizi pomalu nic jiného nevidíme, páč dnešním trendem jsou kriminálky a akční filmy. Pohádky pouštíme dětem, abychom od nich měli klid, namísto toho, abychom se na ně podívali s nimi a uvědomili si, že i my všichni jsme v hloubi duše vlastně taky pořád ještě děti, a že když začneme sami u sebe, tak možná dokážeme změnit svět! Asi určitě né ten svět tam venku, ale ten náš svět, ten, který si my sami nastavíme v naší hlavě! Připadá mi, že lidi více zajímá to, co se děje všude ve světě, u druhých, na Facebooku, Instagramu, ale míň a míň je zajímá, co prožívá naše milovaná osoba, která potřebuje a zaslouží si rozhodně více pozornosti než tohle všechno. Existuje snad něco víc než láska, rodina a přátelství? Pro mě rozhodně ne a mrzí mě, že si začneme uvědomovat, o čem život opravdu je, až v okamžiku, kdy už je pozdě,“ dodává Jan Michalovič.

Pointou mělo být, abychom se nenechali zbytečně ovlivňovat, zastrašovat a stresovat. Každý se denně potýkáme s nějakými problémy, tak proč na našich bedrech táhnout ještě ty, které se řeší v televizi a nás samotných se většinou ani netýkají. 

P.S. Proti Lucce a Reyovi samozřejmě nic nemáme! Zkrátka se nám čirou náhodou sešly dvě pany a mezi hlavní zpravodajskou dvojicí bylo jasno. 🙂

Za JM CREW Václav Vaishaitl a Jan Michalovič

FACEBOOK: https://www.facebook.com/michalovicjan/

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz