Kultura Ústecký Z domova Zprávy podle krajů

VIDEOREPORTÁŽ: Senioři z Mostu opět šlapou do pedálů rotopedů v rámci projektu Jedeme v tom společně

Mostecko –  Senioři z Mostu opět šlapou do pedálů rotopedů, a to v rámci 2. ročníku projektu Jedeme v tom společně aneb Jedeme do Paříže. Smyslem celého projektu je motivovat seniory k pohybu. V tomto případě jde o jízdu na šlapadle či rotopedu. Každý přihlášený domov má na pomyslné mapě závodu nastavenou trasu se stejným startem a cílem. Senioři ale nezahálí a ve šlapání na rotopdech tak pokračují…

Startovalo se hypoteticky na Pradědu a cíl byl v Paříži. Trasa byla dlouhá 2000 kilometrů. Ujeté kilometry se každý den za celý domov sčítají. Našlapané hodnoty se každý den hlásí na dispečink, který je samozřejmě v Domově pro seniory ve Vrbně pod Pradědem.

Celorepublikový projekt  senioři v Městské správě sociálních služeb, konkrétně v Domově pro seniory v ulici Jiřího Wolkera, odstartovali již letos v březnu. Dnes ve sportovní aktivitě senioři pokračovali a štáb redakce agentury JV PRESS byl u toho…

VIDEOREPROTÁŽ Z MOSTECKÉHO DOMOVA PRO SENIORY:

Videoreportáž připravil: Honza Vraný/JV PRESS

Projekt vyhlásil Domov pro seniory Vrbno pod Pradědem. Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem 53 domovů pro seniory a zařízení sociálních služeb z celé České republiky a dvě zařízení ze Slovenska. Záštitu nad projektem převzala manželka prezidenta České republiky Ivana Zemanová, dále 1. místopředseda vlády a ministr financí Andrej Babiš, europoslanec za Tomáš Zdechovský a další subjekty. V celkovém pořadí se senioři MSSS v Mostě – p. o. umístili na krásném 5. místě (z 52 domovů z celé České republiky a Slovenska).

Senioři z Mostu mají v pedálech rotopedů ujeto již tisíce kilometrů. A ve čtvrtek v projektu pokračovali. Přišla se na ně podívat také náměstkyně mosteckého primátora Markéta Stará. Právě mostecká radnice finančně podporuje mostecké seniory a mimo jiné jim nakoupila také nové rotopedy.

Autor: Honza Vraný

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz