Doprava Kultura Ústecký Z domova Zprávy podle krajů

VIDEO: V Mostě svítí vánoční strom, kašna ale i speciální vánoční tramvaj

Most – Město Most dnes slavnostně rozsvítilo svůj vánoční strom. Vánoční trhy přitom začaly již v pátek a potvrdají až do 22. prosince, kdy na návštěvníky čekají denně stánky s tradičními vánočními pokrmy ale i sortimentem. 

V rámci slavnostního nedělního rozsvícení stromu vystoupila zpěvačka Marta Jandová a ZUŠ F. L. Gassmanna. V neděli mělo být oficiálně zprovozněno i nové kluziště, ale jeho otevření město odložilo. Již dnes, v neděli 3. prosince, mělo být totiž v provozu nové veřejné kluziště mezi magistrátem a hotelem Cascade. Na odpoledne pak bylo v souvislosti s rozsvícením vánočního stromu na 1. náměstí mimo jiné naplánováno krasobruslařské vystoupení. To se však nemohlo uskutečnit, neboť kluziště ještě není připraveno.

„Pro výstavbu kluziště bylo nejprve nutné vykácet osm stromů na ploše určené k výstavbě. K tomu však došlo oproti původnímu plánu až o týden později, proto byla samotná stavba zahájena se zpožděním. Navzdory úsilí všech zúčastněných, zejména zástupců sportovní haly, kteří posledních tři dny plochu intenzivně ‚namražovali‘, se kluziště nepodařilo připravit tak, aby mohla být garantována bezpečnost bruslařů. Kluziště sice bude zprovozněno později, než jsme plánovali, ale věříme, že i tak splní svůj účel a pomůže společně s nedalekými trhy s bohatým programem dokreslit předvánoční atmosféru v centru města,“ uvedl primátor Jan Paparega.

VIDEOREPORTÁŽ Z VÁNOČNĚ ROZSVÍCENÉHO MĚSTA…

Videoreportáž připravili: Honza Vraný a Jakub Najman/JV PRESS

Naopak na pravidelnou tramvajovou linku číslo 2 v Mostě dnes vyjela novinka, a to Vánoční tramvaj. „Její nasazení bylo naplánováno tak, aby vyniklo její sváteční osvětlení. Na světelnou výzdobu tramvaje bylo použito téměř šest set metrů světleného řetězu, který tvoří 2880 LED žároviček. Dopravní podnik se tak snaží navodit předvánoční i vánoční atmosféru zejména pro ty nejmenší obyvatele,“ řekl ředitel DOPRAVNÍHO PODNIKU měst Mostu a Litvínova, a.s., Daniel Dunovský.

Tramvaj bude jezdit ve všedních dnech od 4:30 do 8:21 hodin, poté odpoledne od 15:52 do 22:28 hodin. Samozřejmě že Vánoční tramvaj bude na lince vidět i o víkendech a svátcích, z vozovny vyjede ve 4:45, jezdit bude do 7:20 hodin a odpoledne od 14:50 do 22:28 hodin. „Naposledy bude možné potkat Vánoční tramvaj v sobotu 6. ledna 2018 do 22:28 hodin, kdy se vrátí do vozovny,“ doplnil Dunovský.

O zajímavou vánoční výzdobu se postaraly také klientky z Domova pro seniory v Mostě.

FOTOGALERIE Z VÁNOČNĚ ROZZÁŘENÉHO MOSTU:

Autor: Honza Vraný a Jakub Najman

 

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz