Složky IZS Ústecký Z domova Zprávy podle krajů

Mostecká radnice vyhlásí veřejnou sbírku na pomoc rodině, jíž požár zcela zničil byt

MOST – Rada města Mostu dnes odpoledne schválila dar ve výši 20 tisíc korun pro rodinu, které víkendový požár zcela zničil byt. Rada také souhlasila s konáním veřejné sbírky na pomoc uvedené rodině. Nyní je nutné potvrzení krajského řadu. Následně pak radnice bude moci zveřejnit číslo účtu a podrobnosti sbírky.

Jak jsme již jako první informovali, plameny vyšelhly z oken bytu ve čtvrtém patře panelového domu na mosteckém sídlišti v ulici Maxima Gorkého poblíž 11. Základní školy z pátku na sobotu. Na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči. Při požáru naštěstí nebyl nikdo vážně zraněn.

Byt, v němž oheň vypukl, byl kompletně zničen. Město Most proto vyhlašuje veřejnou sbírku. „Rozhodli jsme se rodině, u níž vypukl požár, pomoci. Díky příbuzným mají zajištěno náhradní ubytování a také materiální vybavení, ale bude třeba znovu vybavit byt, který byl ohněm kompletně zničen. Operativně jsem proto svolal radu města, abychom schválili vyhlášení veřejné sbírky a rozhodli o poskytnutí finančního daru. O urychlené povolení uspořádat veřejnou sbírku jsem také požádal hejtmana Oldřicha Bubeníčka,“ sdělil primátor Mostu Jan Paparega

Do veřejné sbírky bude možné přispět bezhotovostně na účet „veřejná sbírka města Most“ až do 10. ledna 2018. Kdo chce přispět hotově, bude moci do kasičky, která bude instalována do stánku na Vánočních trzích ve dnech středa 20. až pátek 22. prosince. Dárce, který bude požadovat doklad o svém hotovostním finančním příspěvku, může peníze složit v pokladně Magistrátu města Mostu, učinit tak může ale pouze v úřední hodiny.

Noční zásah při požáru byl profesionální a účastnily se ho všechny složky integrovaného záchranného systému včetně dobrovolných hasičů a městské policie. „Rád bych všem za jejich profesionální přístup poděkoval a to nejen jménem vedení města, ale i za občany, kterých se tato nepříjemnost týkala,“ dodal mostecký primátor Jan Paparega.

PSALI JSME TAKÉ: AKTUALIZUJEME: Video: Noční požár bytu v panlovém domě v Mostě zaměstnal hasiče

 

Autor: Honza Vraný

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář