Politika Ústecký Z domova Zprávy podle krajů

Obrnice budou hospodařit v příštím roce s dvoumilionovým schodkem. Obrničtí hasiči budou i nadále pomáhat v případě nouze okolním obcím

OBRNICE – Obrnice budou hospodařit v roce 2018 bez zapojení financování se schodkem 2,176 milionu korun. Příjmy by měly dosáhnout 34,091 milionu korun, výdaje pak 36,267 milionu korun. Zastupitelé schválili návrh rozpočtu na příští rok na svém posledním letošním prosincovém jednání.

Rozpočet zahrnuje provozní příjmy a provozní výdaje na zabezpečení řádného chodu obce při zajišťování plnění všech zákonných povinností. Neobsahuje žádné investiční záměry s výjimkou zakoupení hasičského vozu pro místní dobrovolný sbor, opravy hřbitovní zdi, chodníku mezi panelovými domy v sídlišti Nová výstavba a plochou před hasičskou zbrojnicí či vybudování přípojky vody mezi sběrným dvorem a starým hřištěm.

Případné akce investičního charakteru v příštím roce projednáme individuálně v zastupitelstvu, a to včetně návrhu na způsob jejich financování,“ upřesnil obrnický starosta Stanislav Zaspal.

Rozpočet na letošní rok zastupitelé schválili také jako schodkový s částkou 31,419 milionu korun na straně příjmů a 33,458 milionu korun na straně výdajů. Postupně přijatá rozpočtová opatření předpokládají na konci prosince růst příjmů až na 47,068 milionu korun, výdaje by nakonec měly dosáhnout 49,276 milionu korun. Hospodaření by tedy mělo skončit se schodkem ve výši 2,208 milionu korun.

Autor: Jan Foukal

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

One Reply to “Obrnice budou hospodařit v příštím roce s dvoumilionovým schodkem. Obrničtí hasiči budou i nadále pomáhat v případě nouze okolním obcím

Napsat komentář