Jihočeský Krimi Složky IZS Z domova Zprávy podle krajů

TRAGÉDIE: Při vážné nehodě osobního auta zemřeli u Třebotovic dva lidé

TŘEBOTOVICE –  Tragická nehoda se stala v sobotu nad ránem u Třebotovic nedaleko Českých Budějovic. K nehodě, která byla na Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje nahlášena přes tísňovou linku 112 necelou hodinu po půlnoci, vyjeli profesionální hasiči ze stanic České Budějovice a České Budějovice – Suché Vrbné s rychlým zásahovým automobilem a dvěma cisternami. 

V havarovaném autě značky Citroen Xsara cestovaly dvě osoby. Když jejich auto vyjelo ze silnice a narazilo do stromu, utrpěly závažná zranění, která lékař ZZS určil za neslučitelná se životem. U obou cestujících byla konstatována smrt. Zasahující hasiči ze zcela zničeného Citroenu obě těla vyprostili.

Okolo půl druhé noční obě jednotky zásah ukončily s tím, že suchovrbenští hasiči se k nehodě vrátí po ukončení šetření Policie ČR. Znovu byli k Třebotovicím vysláni v 3:50 hodin. Osádka suchovrbenského technického automobilu dokončila úklid vozovky.

Další nehoda se v noci na dnešek stala u Vlastiboře. U nehody od 2:15 hodin zasahovali profesionální hasiči ze stanice Soběslav, kterým ještě v průběhu jízdy k zásahu byla upřesňována informace, že jde o osobní auto, které je v rybníce. Proto byla jednotka vyslána i s člunem a vybavením pro zásah na vodě. Průzkum na místě nehody potvrdil původní hlášení, a to že osobní auto je v rybníce přibližně 3 metry od břehu a je potopené až do úrovně oken. Řidička byla již na břehu. Velitel zásahu si jako posilovou jednotku vyžádal automobilový jeřáb, na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Tábor.

Když hasiči ustavili jeřáb na břehu, dva soběslavští hasiči vybaveni oděvy pro práci na vodě podvlékli popruhy vnitřekem auta a uchytili na ně hák jeřábu. Tím pak auto vyzvedli z vody na silnici. Hasiči u auta provedli nezbytné protipožární opatření a pak jej odtlačili mimo hlavní komunikaci. Tragickou nehodu vyšetřují státní policisté.

Zdroj: HZS Jihočeského kraje

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář