Krimi Složky IZS Z domova Zlínský Zprávy podle krajů

POŽÁR: Tři lidé se dnes na Zlínsku při požáru domu nadýchali kouře

ZLÍNSKÝ KRAJ –  I druhý sváteční den vyjížděli hasiči k několika událostem. Jedním ze složitějších byl požár v rodinném domě na Kroměřížsku.

Krátce po jedné hodině odpolední vyjížděli s cisternami profesionální hasiči ze stanice Kroměříž a Holešov a dobrovolní hasiči z Holešova a Kostelce u Holešova k hlášenému požáru v obci Kostelec u Holešova.

Po příjezdu do místa požáru zjistili, že se jedná o požár v prostoru kotelny rodinného domu, který se již rozšířil přes strop do půdních prostor. K hašení požáru použili dva proudy a jeden vysokotlaký proud. Zásah však komplikovala členitost objektu. V průběhu hašení také vynesli z domu jednu tlakovou láhev.

Při požáru byly lehce zraněny tři osoby, které se nadýchaly kouře. Hasiči provedli prvotní ošetření osob a předali je posádce zdravotnické záchranné služby k dalšímu ošetření.

Ve dvě hodiny odpoledne hasiči již měli požár uhašený, ale pokračovali v rozebírání konstrukcí domu. Na místo se dostavil vyšetřovatel, který šetří příčinu vzniku požáru. Místní dobrovolní hasiči nyní budou dohlížet na objekt až do večerních hodin.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková/tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář