Auto-Moto Cestování Doprava Složky IZS Středočeský Z domova Zprávy podle krajů

Ranní požár nákladního auta uzavřel dálnici D5 z Rozvadova na Prahu

STŘEDOČESKÝ KRAJ – V neděli 7. ledna před 7. hodinou ranní byl nahlášen požár návěsu nákladního automobilu na 9. kilometru dálnice D5 ve směru na Prahu.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Beroun a dobrovolní hasiči z obce Rudná. Řidič soupravy byl velmi pohotový a podařilo se mu před rozšířením požáru odpojit tahač od návěsu. Následně informoval hasiče, že se uvnitř návěsu nacházejí dvě 2kg propanbutanové tlakové lahve. Vozidlo převáželo potraviny v polotovaru (klasy kukuřice) na paletách.
Při příjezdu první jednotky byl požár rozšířen na celý návěs. Hasiči použili k zásahu těžkou pěnu. Velitel zásahu na místo povolal ještě jednu velkoobjemovou cisternu dobrovolných hasičů z Chyňavy. Požár byl pod kontrolou za 23 minut od zahájení zásahu a probíhalo dohašování hořícího nákladu uvnitř návěsu. Proto byla na místo povolána speciální technika ze záchranného útvaru Zbiroh (konkrétně nákladní automobil a teleskopický manipulátor). S ní bude provedeno vyložení nákladu a dohašení skrytých ohnisek. Na místo byl vyslán také protiplynový automobil ze stanice Kladno, který zajistil výměnu tlakových lahví do dýchacích přístrojů.
Požár poškodil také protihlukovou stěnu. Škoda byla vyčíslena na 1 milion Kč, příčinu požáru vyšetřovatel stanovil jako vznícení pneumatiky po defektu.
V tento okamžik (7.1.2018, 09:20 hod.) hasiči čekají na příjezd techniky ze ZÚ Zbiroh. Dálnice bude ve směru na Prahu ještě několik hodin uzavřena (doprava je odkláněna na exitu 10 Loděnice a zpět se řidiči mohou vrátit na exitu 5 Rudná).

Od 10:50 hod. na místě požáru probíhá vykládání obsahu návěsu pomocí speciálního manipulátoru z ZÚ Zbiroh. Je připravena soukromá odtahová služba, aby poškozený návěs odtáhla. Následně bude probíhat úklid dálnice. D5 je stále uzavřena.

Autor: Jaroslav Gabriel / tiskový mluvčí
HZS Středočeského kraje
Foto: mjr. Ing. Pavel Šimek
HZS Středočeského kraje
Zdroj: Hašiči.tv – Hasičská televize

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář