Královehradecký Složky IZS Z domova Zprávy podle krajů

Sedm hasičských jednotek likvidovalo požár statku ve Spáleništi u Dobrušky

DOBRUŠKA – U rozsáhlého požáru statku v Dobrušce v neděli před jednou hodinou ranní zasahovali profesionální i dobrovolné hasiči. Zdravotníci museli ošetřit čtyři osoby. Škoda způsobená požárem byla předběžně vyčíslena asi na jeden milion korun. Zásahem se podařilo uchránit hodnoty ve výši dvou milionů korun.

Požárem byla zasažena celá půda statku, oheň se rozšířil až nad obytnou část objektu. Pro zásah byl vyhlášen druhý poplachový stupeň. Aby jednotky uchránily zbytek domu, prováděly hasební práce také vnitřkem. Šíření požáru bylo zastaveno po takřka tříhodinovém zásahu. Půda objektu byla plná sena, které bylo nutné vyskladnit a dohasit zde ohniska požáru.

Vyšetřovatel příčin požáru předběžně vyčíslil škodu asi na jeden milion korun. Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši 2 milionů korun. Jednalo se objekt statku o rozměrech 25×10 metrů, ke kterému náležely další přístavky pro různá hospodářská zvířata. Požárem byly zasaženy asi dvě třetiny domu. Příčina požáru je předmětem vyšetřování. Během dnešního dopoledne proběhne další ohledání místa.

Čtyři osoby si na místě převzali do péče záchranáři, dvě z nich posléze převezli do zdravotnického zařízení.

Zásah jednotek trval nepřetržitě až do ranních hodin. Požár byl kompletně zlikvidován po více než 8 hodinách. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a Rychnova nad Kněžnou a dále dobrovolné jednotky z Dobrušky, Nového Města nad Metují, Bohdašína, obce Dobré i Opočna.

Autor: Martina Götzová, tisková mluvčí
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář