Jihočeský Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Společnost dm drogerie markt stahuje z prodeje „babylove BIO ovocný příkrm 190 g, jahoda, malina & jablko

ČESKÉ BUDĚJOVICE –  Společnost dm drogerie markt stahuje z prodeje produkt „babylove BIO ovocný příkrm 190 g, jahoda, malina & jablko, od ukončeného 4. měsíce“. Toto opatření se týká výrobků s minimálním datem trvanlivosti 5. 7. 2019. Datum trvanlivosti lze snadno najít na boční straně víčka.

Při vlastních kontrolách byly v příkrmu nalezeny zbytky čisticího prostředku s obsahem chlóru. Ke stažení přistupuje dm z preventivních důvodů, jelikož nelze vyloučit, že se tyto látky nedostaly i do ostatních produktů s minimálním datem trvanlivosti 5. 7. 2019.

Chlorát se mohl do příkrmů dostat v důsledku použití chlorované vody během zpracování surovin, případně při dezinfikování přístrojů používaných při zpracování surovin. Zvýšený příjem chlorátu v jediném dni může u lidí vést k omezení schopnosti krve vázat kyslík a může bránit příjmu jódu.

Zákazníky, kteří si výše uvedený produkt zakoupili, prosíme, aby jej nekonzumovali a vrátili v kterékoli prodejně dm se zárukou vrácení peněz. Kvalita nabízených výrobků má pro nás vysokou prioritu, proto velice litujeme vzniklé situace a zákazníkům se za tuto nepříjemnost omlouváme.

Autor: Ing. Jiří Peroutka
Manažer komunikace/dm drogerie markt s.r.o.

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář