Auto-Moto Jihočeský Krimi Složky IZS Z domova Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME OBRAZEM: Vážná ranní nehoda na Kaplicku má tragické následky

JIHOČESKÝ KRAJ – Na silnici I. třídy č. 3 mezi obcemi Kaplice-nádraží a Kaplice u odbočky na Raveň vyjeli dnes krátce před 6. hodinou ranní všechny složky integrovaného záchranného systému k ohlášené dopravní nehodě. Na místo vzlétnul také vrtulník LZS. Šest lidí bylo zraněno a jeden řidič nehodu nepřežil.

Jelikož byla nehoda ohlášna jako nehoda více osobních aut a zároveň nehoda s nutností vyproštění zraněných osob, byli k nehodě vysláni jak profesionální hasiči z nejbližší stanice Kaplice, tak také profesionální jednotka ze stanice Český Krumlov. Zároveň byla svolána jednotka SDH obce Velešín.

Hasiči na místě zjistili, že se jedná o střet pěti osobních aut, ve kterých cestovalo celkem 10 osob. Následky nehody bohužel jeden z cestujících nepřežil. Jeho zranění byla neslučitelná se životem, lékař ZZS u něj konstatoval smrt. Zranění utrpělo dále šest osob, z nichž jednu museli zasahující hasiči ze zcela zničeného auta vyprošťovat.

V současné chvíli je silnice v místě nehody stále ještě neprůjezdná. Kromě kaplické jednotky, která stále na místě zůstává, hasiči zásah ukončili. Nehodu předali policistům k šetření. Po ukončení jejich práce a po odtahu vozidel kapličtí profesionálové dokončí úklid vozovky.

FOTOGALERIE Z TRAGICKÉ NEHODY NA ČESKOKRUMLOVSKU

PSALI JSME TAKÉ: AKTUÁLNĚ Z DOPRAVY: Na Českokrumlovsku se ráno střetlo šest aut. Na místě zasahuje také vrtulník letecké záchranky

 

Autor: Honza Vraný
Foto: HZS Jihomoravského kraje

 

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář