Plzeňský Složky IZS Z domova Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: V Železné Rudě vznikla stanice HZS sdružením profesionálních a dobrovolných hasičů pod jednu střechu

PLZEŇSKÝ KRAJ – Nová hasičská stanice vznikla od letošního roku v Železné Rudě stanice Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje ÚO Klatovy.

Stanice vznikla sdružením jednotky HZS Plzeňského kraje a jednotky JSDH Železná Ruda, čímž je docílen plný stav družstva, které je schopno vyjet a samostatně zasahovat.

V Železné Rudě vznikla stanice HZS. Foto: HZS

Pro občany Železnorudska  to znamená, že pomoc, o kterou budou v případě nouze žádat, jim bude poskytnuta v kratším časovém intervalu a v případě nutnosti  nasazení většího množství sil a prostředků bude povolána i JSDH Železná Ruda, která zůstává nadále ve stejném režimu jako doposud tedy JPO II s výjezdem do 5 minut.

Technika, která posílila stav v Železné Rudě je cisternová automobilová stříkačka Tatra Terrno, automobilový žebřík  Mercedes Benz s maximálním dosahem 30m a velitelský automobil Honda.

V letošním roce by měla být zahájena rekonstrukce a rozšíření stávající stanice, což přinese do budoucna lepší podmínky pro výkon služby a dokonalejší technické zázemí sloužícím hasičům.

Zdroj: HZS Železná Ruda

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz

Napsat komentář