Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Praha Středočeský Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

AKTUÁLNĚ: Bez elektřiny zůstává 5 500 odběrných míst po celé republice

ČESKÁ REPUBLIKA – V souvislosti se silnou vichřicí, která bičuje Českou republiku došlo přes noc k výraznému zlepšení. Momentálně energetici evidují na dvě desítky poruch na vedení vysokého napětí, další poruchy na nízkém napětí. Bez elektřiny je aktuálně 5 500 odběrných míst.

Jedná se převážně o lokalitu Děčínska (Šluknovský výběžek a na Českokamenicku) a v Libereckém kraji (Železnobrodsko).

„Naše poruchové čety jsou stále v terénu a intenzivně pracují na obnovení dodávek elektřiny do vichřicí postižených lokalit. Obnovení dodávek předpokládáme během dnešního dne,“ uvádějí ve zprávě energetici.

Největší problémy s dodávkou elektřiny byly od čtvrtka v Karlovarském a Plzeňském kraji (Sokolovsko, Tachovsko a Karlovarsko), na severní Moravě (Karvinsko a v lokalitě Frýdek – Místek) a v kraji Královehradeckém (Trutnovsko, Hradecko). Poruchy byly evidovány také ve středních Čechách a v Ústeckém kraji (Děčínsko).

Poruchové čety zůstávají v terénu a snaží se dodávky obnovit co nejdříve. Pro hlášení poruch prosím využívejte naši bezplatnou linku 800 850 860.

Zdroj: ČEZ distribuce
Foto: Skupina ČEZ

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz