Kultura Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zdravotnictví Zprávy podle krajů

OBRAZEM: Krajská zdravotní podruhé podpořila projekt hokejových Pirátů ve prospěch chomutovské nemocnice

CHOMUTOV – Na domácí ledové ploše chomutovských Pirátů proběhl v neděli 21. ledna druhý ročník klání s názvem „Piráti Chomutov pro nemocnici“.

Hokejoví hráči ze severu Čech nastoupili do zápasu proti Pardubicím ve speciálních dresech bez reklam připomínající oděv sálového personálu. Peníze získané dražbou dresů letos půjdou na Chirurgické oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Chomutov, o. z.

Podpořit v duelu hokejové Piráty přišli na Zimní stadion v Chomutově zástupci managementu Krajské zdravotní, a. s., a chomutovské nemocnice, a také samotní zdravotníci. „Velice si vážím podpory chomutovských pirátů ve prospěch nemocnice. Získané finanční prostředky letos poputují na dovybavení příjmové chirurgické ambulance, kterou prochází všichni pacienti vyžadující hospitalizaci, a probíhá v ní i pohotovostní služba. Pevně věřím, že spolupráce s hokejovým klubem bude v tomto duchu pokračovat i v následujících letech,“ uvedla ředitelka zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Chomutov, o. z., MUDr. Irena Voříšková.

„Doktorské pláště, ve kterých jsme nastoupili do charitativního zápasu v loňském roce, slavily docela úspěch, ale nechtěli jsme design opakovat. Hledali jsme, jak spojit dresy s chirurgií. Nakonec jsme zvolili barvu i provedení, které připomínají oblečení sálového personálu, protože právě operace jsou s tímto oborem nejvíc spojeny,“ doplnil šéf marketingu Pirátů Chomutov Karel Ton.

Krajská zdravotní, a. s. – Nemocnice Chomutov, o. z., jako poděkování do klání pro fanoušky Pirátů Chomutov věnovala kupony na lékařská vyšetření do svých ambulancí. Mezi jednotlivými třetinami zdravotnice chomutovského anesteziologicko-resuscitačního oddělení učily zájemce na figuríně základům první pomoci. Ve vyrovnaném zápase plném osobních soubojů porazili chomutovští Piráti protivníky z Pardubic 4:2. Aukce speciálních dresů probíhá na www.sportovniaukce.cz.

FOTOGALERIE: 

Zdroj: Krajská zdravotní

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz