Složky IZS Ústecký Z domova Zprávy podle krajů

KURIOZITA: Mladý řidič si u Vápenky chtěl udělat selfie a mezitím mu auto sjelo pod hladinu

TEPLICKO – Velmi nečekané rozuzlení má případ černého auta, které našli potápěči pod hladinou zatopeného lomu Vápenka u Lahoště na Teplicku. Kriminalisté v rámci prověřování podle VIN kódu ustanovili majitele vozidla, který vypověděl, že auto prodal mladému muži z Mostecka. Když za ním policisté přišli, aby vysvětlil, jak se jeho auto dostalo pod vodu, nestačili se divit.

Třiadvacetiletý muž viděl v televizi reportáž o vyprošťování čtyř aut, které koncem roku našli potápěči v lomu. Zvídavý mladík chtěl v reálu vidět, jak to na místě vypadá, a tak si lokalitu našel na internetu a vyjel na místo. Tam se rozhodl, že si u lomu udělá „selfíčko“ se svým autem, a tak z něj sundal registrační značky a zajel co nejvíce ke kraji. Zacouval ale tak blízko, že mu zadní kola zůstala ve vzduchu. Snažil se ještě situaci zachránit tím, že chtěl zadní část auta s pomocí heveru zvednout a z místa vyjet, to se mu ale nepodařilo a škodovka ze srázu sklouzla pod hladinu. Zpátky domů už nejel autem, ale vlakem, následně se dozvěděl, že jeho vozidlo policisté z vody vytáhli.

„Sám ale neměl dost odvahy přiznat se, jak se jeho auto do lomu dostalo, svěřil se až kriminalistům, kteří ho přišli minulý týden navštívit. Vzhledem k tomu, že vozidlo nikdo neukradl a nedošlo ke spáchání žádného trestného činu, bude případ odložen ad acta,“ popisuje kuriózní případ mluvčí teplické policie Dan Vítek.

Autor: Honza Vraný

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz