Složky IZS Ústecký Z domova Zprávy podle krajů

Strážníci z Chomutova nalezli v domě nemocné štěně, které bohužel cestou do útulku zemřelo!

CHOMUTOV – Na tísňovou linku chomutovské městské policie zavolal muž, který strážníkům sdělil, že nalezl psa, který se ukázal jako nemocný, a požadoval, aby u něj doma byl pes vyzvednut a převezen do útulku.

Muži bylo vysvětleno, že do domácností na převoz zvířat strážníci nejezdí a pokud je pejsek nemocný, musí s ním navštívit veterináře, na kterého strážníci předali kontakt i adresu. Muž předal telefonní aparát dalšímu z členů rodiny, kterému bylo vysvětleno opět totéž. Po několika minutách volal na linku 156 operační velitel z PČR a požádal o prověření oznámení, které mu před malou chvíli telefonoval jistý muž, a to – že ve vchodě v ulici Kyjická je pes, který vypadá nemocně a zvrací.

Na místo se dostavila hlídka městské policie, která si štěně převzala a odvezla ho ve vážném zdravotním stavu do útulku. Ještě před převozem se samozřejmě hlídka snažila zjistit, ke komu pes patří a kdo je za jeho stav odpovědný, jelikož osoby v telefonu a na místě se stále měnily a společným jmenovatelem bylo jen to, že je dle nich pes nemocný a nejlépe strážníci ho mají odvézt do útulku.

„V tuto chvíli už se ale můžeme jen domnívat…štěněti už to život zpět nevrátí. Bohužel byl jeho stav vážný natolik, že nepřežilo,“ uvádějí ve smutné zprávě strážníci z Chomutova.

Zdroj: Městská policie Chomutov

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz