Auto-Moto Cestování Doprava Složky IZS Z domova Zlínský Zprávy podle krajů

AKTUALIZUJEME OBRAZEM: Autobus s cestujícími narazil do rodinného domu. Bylo zraněno devět osob

ZLÍNSKO – Od ranních hodin zasahovali hasiči a záchranáři u vážné nehody autobusu v obci Haluzice na Zlínsku, který narazil do domu. Při karambolu se vážně zranilo devět cestujících.

Oznámení o nehodě autobusu v Haluzicích přijali hasiči v 5:30 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požárních stanic Slavičín a Valašské Klobouky, a také jednotce dobrovolných hasičů města Slavičín

Při příjezdu k nehodě hasiči zjistili, že autobus s 19 cestujícími naboural do rodinného domu. Za autobusem ležel přeražený betonový sloup elektrického vedení. Na komunikaci, pod autobusem, stála dvě poškozená osobní vozidla. Na místě nehody byla zdravotnická záchranná služba a Policie České republiky. Na cestě bylo náledí.

V autobusu byl zaklíněný řidič. Hasiči řidiče vyprostili s použitím hydraulického vyprošťovacího zařízení a na páteřní desce ho přenesli do sanitky. Na místě bylo dalších 8 zraněných osob, které ošetřili zdravotníci na místě. Do nemocnice byl k dalšímu vyšetření převezen zraněný řidič a jeden z cestujících.  Hasiči dále prohledali poškozený rodinný dům, kde nalezli obyvatelku domu bez zranění. Tato žena ještě před příjezdem hasičů provedla ošetření jedné zraněné a dezorientované cestující, která vběhla po nehodě do domu.

Ještě před nehodou autobusu narazilo do sloupu elektrického vedení osobní vozidlo Škoda Fabia a dále Škoda Oktavia. Autobus jedoucí za osobními vozy pak sloup přerazil.

Nárazem autobusu byla poškozena statika rodinného domu. V současné době se očekává příjezd statika, s kterým budou hasiči spolupracovat na vyproštění autobusu.

Na místo nehody přijela další potřebná technika hasičů, kontejnerový požární nosič a vyprošťovací automobil, z centrální požární stanice Zlín a z požární stanice Otrokovice.

Po dobu vyšetřování nehody a vyprošťovacích prací byla silniční komunikace oboustranně uzavřena.

FOTOGALERIE Z VÁŽNÉ NEHODY AUTOBUSU NA ZLÍNSKU…

Autor: nprap. Roman Žemlička
HZS Zlínského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz