HZS MSK
Auto-Moto Doprava Moravskoslezský Složky IZS Z domova Zprávy podle krajů

Hasiči vyprošťovali dvě osoby u tragické nehody na Bruntálsku

BRUNTÁLSKO – Dvě jednotky hasičů zasahovaly  ráno v obci Třemešná, místní části Rudíkovy (okres Bruntál) u nehody osobního automobilu Fiat Multipla se zemědělským traktorem New Holland, který táhl v cisterně 25 tisíc litrů kapalného výpalku z lihovaru. Hasiči museli vyprostit zraněného řidiče fiatu (54 let) i jeho spolujezdce (52 let), který nehodu nepřežil.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě na silnici I/57 Třemešná-Rudíkovy informováno čtvrt hodiny před sedmou hodinou ranní. K nehodě vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice Krnov, společně s ní jednotka dobrovolných hasičů Město Albrechtice.

Podle Policie ČR řidič fiatu z dosud nezjištěných příčin narazil zezadu do traktoru s cisternou (přívěs) a skončil mimo silnici. Hasiči zabezpečili havarovaná vozidla před případným požárem a opatrně vyprostili obě osoby z fiatu.

Kvůli poškození výpustného ventilu plné cisterny unikl do půdy její kapalný obsah, který původně směřoval do bioplynové stanice. Měl by ale být neškodný. Hasiči informovali o nehodě havarijní službu České inspekce životního prostředí a dispečink státního podniku Povodí Odry.

Silnice byla v obou směrech uzavřena do devíti hodin, pak byl provoz řízen kyvadlově.

zdroj: Petr Kůdela

foto: HZS MSK

redaktor: Tomáš Pitterling

HZS MSK

HZS MSK

HZS MSK

HZS MSK

HZS MSK

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz