Královehradecký Krimi Složky IZS Z domova Zprávy podle krajů

VIDEO: Zfetovaný řidič se zákazem řízení ujížděl v Hradci Králové policistům! Neujel

HRADEC KRÁLOVÉ – Královéhradeckým policistům ujížděl 33 letý muž bez řidičského oprávnění, se zákazem řízení a pod vlivem pervitinu. Během honičky zhasnul všechna světla, ale i tak policistům neujel.

Včera 23.1. krátce před půl dvanáctou v noci si hlídka obvodního oddělení Hradec Králové 2 všimla podezřelého vozidla. Auto značky VW New Beetle vyjelo z ulice Slezská do ulice Pospíšilova a pokračovalo vysokou rychlostí směrem do centra města. Policisté se rozhodli vozidlo zastavit a zkontrolovat. Za výzvu k zastavení však řidič nereagoval, křižovatky se značkou STOP projížděl bez zastavení a vysokou rychlostí, po nějaké době zhasl všechna světla.

Různě kličkoval po úzkých místních komunikacích, a když projel „stopku“ na ulici Uhelná, vteřinu za ním po hlavní projelo osobní vozidlo, kterému měl dávat přednost. Pokračoval na ulici Bratří Štefanů směrem na Třebechovice, kde zahnul k Poliklinice II. Zde nezvládl řízení, vyjel na chodník, přejel travnatý pás, kde ho zastavil vyvýšený obrubník parkoviště. Celá honička trvala 2 minuty.

VIDEOZÁZNAM Z POLICEJNÍHO PRONÁSLEDOVÁNÍ…

Řidič bez zranění z auta vystoupil. Policisté zjistili, že se jedná o „známou firmu“ – 33letého muže z Hradce Králové, který byl v minulosti několikrát řešen za dealerství, za majetkovou i násilnou trestnou činnost. Neměl nikdy řidičské oprávnění a má do konce dubna letošního roku vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel, který má již od roku 2008. Během měsíce a půl je to již jeho druhé přistižení při řízení. Policisté ho podrobili dechové zkoušce, která byla negativní. Pozitivní na amfetamin a metamfetamin však byla orientační zkouška na drogy. Sám se přiznal se k požití pervitinu. Lékařské vyšetření spojeného s odběrem krve muž odmítl. Škoda na vozidle byla odhadnuta na 30 tisíc a na obrubníku 5 tisíc korun.

Policisté zahájili úkony trestního řízení a muže čeká obvinění z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což může jít až na dva roky do vězení.

Autor: por. Iva Kormošová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz