Liberecký Složky IZS Z domova Zdravotnictví Zprávy podle krajů

ZAUJALO NÁS: Liberecká záchranka má nové speciální servisní sanitní vozidlo

LIBERECKO – Záchranářům Libereckého kraje bude sloužit zbrusu nové speciální servisní sanitní vozidlo. Je vybaveno právě tak, aby umožnilo přesun většího počtu osob, materiálu a technického vybavení. Informuje o tom mluvčí liberecké záchranky Michael Georgiev.

Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje, p.o. převzala od dodavatele firmy FOSAN s.r.o. nové vozidlo výrobní značky MERCEDES-BENZ Sprinter 319. Celková cena vozidla je 2 951 057 korun z čehož částkou 1 971 650 korun bylo vozidlo financováno z dotace poskytnuté Českou kanceláří pojistitelů z Fondu zábrany škod.

Vozidlo bylo v souladu s technickou specifikací dodáno po provedeném výběrovém řízení jako vozidlo víceúčelové, využitelné pro převoz materiálu, speciálního vybavení a s variantou využití pro přepravu devíti osob včetně řidiče.
V podmínkách ZZS LK je určeno zejména k dopravě personálu při řešení krizových situacích, mimořádných událostech a jiných situací, kde je potřeba nasazení více personálu ze strany ZZS LK. Dále bude využito na dopravu zaměstnanců na vzdělávací akce.

OBRAZEM: Nové servisní sanitní vozidlo pro záchranáře

Autor: redakce

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz