Krimi Pardubický Složky IZS Z domova Zprávy podle krajů

VIDEO: Pirát silnic ujížděl policejní hlídce ve Vysokém Mýtě na Pardubicku

VYSOKÉ MÝTO – V minulých dnech se policisté z krajského dopravního družstva rozhodli zkontrolovat řidiče vozidla Volvo ve Vysokém Mýtě. Řidič však místo zastavení šlápl na plyn a odstartoval tak osmikilometrovou honičku. Ani po zastavení však nechtěl spolupracovat a uzamkl se ve vozidle. Policisté proto po marné výzvě k opuštění vozidla rozbili boční okénko a za pomocí donucovacích prostředků řidiče z vozidla vytáhli.

Vše začalo tím, když pirát silnic zastavil u autobusové zastávky Knířov, dali mu policisté pokyn k zastavení rozsvícením modrých výstražných světel a červeným nápisem STOP. Řidič se však okamžitě se svým vozidlem opět rozjel a začala zhruba osmikilometrová honička po okolí Vysokého Mýta.

VIDEOZÁZNAM Z POLICEJNÍHO PRONÁSLEDOVÁNÍ… 

Pronásledování skončilo u vodojemu u obce Zádolí-Střihanov, kde se řidič uzamkl ve vozidle a odmítl vystoupit. Policisté museli po opakované výzvě k opuštění vozidla použit obušek k rozbití předního okna a řidiče z vozidla násilím vytáhnout. Záhy jim bylo jasné, proč asi řidič ujížděl. Přístrojem Drager mu naměřili 1,70 a následně 1,88 promile alkoholu v dechu. Vysokomýtští policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což 33letému místnímu řidiči hrozí až rok odnětí svobody.

Autor: por. Ing. Markéta JANOVSKÁ
Video a foto: Policie ČR

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz