Týdeník policie
Krimi Praha Složky IZS Z domova Zprávy podle krajů

Kvůli požáru v pražských Čimicích vyhlásili hasiči III. stupeň požárního poplachu

PRAHA – Celkem 13 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů vyjelo v pondělí večer do Čimické ulice v Praze 8, kde došlo k požáru dílen a rodinného domu 

Původní hlášení znělo tak, že hoří v autoservisu. Na místo vyjely jednotky HZS Praha, hlídky Policie ČR a MP Praha a také posádky ZZS HMP, včetně ředitele záchranné služby, jeho náměstka pro lékařskou sekci a také včetně velkokapacitního speciálu Atego.

Hasiči po svém příjezdu na místo zjistili, že nehoří autoservis, ale přilehlé dílny a dřevěné boudy. Od těch se požár následně rozšířil na přilehlý rodinný dům, zejména do jeho podkroví.

Na místo byly povolány další posilové jednotky, včetně JSDH Praha – Letňany, Březiněves, Ďáblice, Běchovice, či Čakovice. Na své zbrojnice pak byly svolány další dobrovolné jednotky do pohotovosti. Na místě zasahovalo celkem 7 jednotek HZS Praha a 6 jednotek sborů dobrovolných hasičů.

Záchranáři nemuseli nikoho ošetřit. Nikdo neutrpěl zranění. Na místo proto zůstala preventivně posádka RZP, a to společně s Inspektorem provozu.

Hasiči nasadili k zásahu několik vodních „C“ proudů, včetně proudu z výškové techniky. Požár se jim zprvu nedařilo lokalizovat, nicméně po příjezdu dalších jednotek se již lokalizace podařila a plameny se dále nešířily.

Příčina požáru je v šetření, stejně tak výše vzniklé škody. Dopravu v Čimické ulici odkláněly hlídky Policie ČR a MP Praha.

 

zdroj: Týdeník policie

foto: Týdeník policie

Týdeník policie Týdeník policie Týdeník policie Týdeník policie

Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz