Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zprávy podle krajů

Mostecká policie dopadla žháře, kteří zapalovali kontejnery

MOSTECKO – Mostečtí policisté spolu s kriminalisty objasnili díky místní a osobní znalosti případy neznámého pachatele, který v mosteckých ulicích v nočních hodinách zapaloval úmyslně plastové kontejnery na tříděný a směsný komunální odpad. Na těchto případech policie pracovala již od loňského října. 

Hořelo hlavně ve starší zástavbě města Mostu. Mostečan ve věku 31 let, který má mít dle policistů zapalování nádob na odpady na svědomí, procházel ulicemi Marie Majerové, Pod Resslem,  Slovenského národního povstání, Lomená a dalšími a zanechával po sobě ohněm zničené kontejnery. V ulici V Zahrádkách požár vlivem tepelné radiace a plamenného hoření poškodil i vedle popelnic zaparkované dva osobní automobily továrních značek Škoda. Poškozené firmy a motoristé vyčíslili celkovou škodu na částku 76 tisíc korun. Motiv jednání muže nebyl zjištěn a je předmětem dalšího vyšetřování. Za tímto účelem přibrala policie do vyšetřování i znalce z oboru zdravotnictví. Vyšetřovatel Mostečana obvinil z přečinu poškození cizí věci.

Mostečtí policisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci 32letému muži z Mostu. Ten měl koncem prosince ve večerních hodinách v ulici Česká zapálit nezjištěným způsobem plastový kontejner na papírový odpad. Ve stejný den o něco později v ulici Maršála Rybalka vhodil do plastového kontejneru hořící předmět a tím došlo k poškození nádoby na odpad. Poškozené společnosti tak Mostečan způsobil celkovou škodu ve výši 7 900 korun.

Autor: Ludmila Světláková

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz