Sport Ústecký Z domova Zprávy podle krajů

ZE SPORTU OBRAZEM: V Oseku roste skutečný válečník

OSEK – Bojovník David Kubát (16 let), odchovanec KURO GYMU OSEK, je juniorský mistr republiky v K1 z roku 2017. V lednu 2018 tento bojovník nastoupil hned ke dvěma zápasům.

První zápas měl David 20. 1. 2018 v Praze, kde se utkal v MUAY THAI (kolena a lokty na hlavu) proti zkušenému borci z Rokycan. David nenechal nic náhodě a svého soupeře jednoznačně porazil 3 – 0 na body. Je to pro nás veliký úspěch, protože soupeř je reprezentant ČR asociace CMTA. Další zápas měl David o týden později 28. 1. 2017 v Mostě a to tenkrát v klasickém boxu. I zde David byl v ringu nekompromisní a svého soupeře převálcoval. Ve třetím kole rozhodčí zápas předčasně ukončuje, protože soupeř byl třikrát počítán a David vyhrává RSC. Nutno podotknout, že klasickému boxu se věnujeme pouze okrajově. Naší hlavní disciplínou je MUAY – THAI a K1, proto jsou vítězství i v klasickém boxu pro nás velkým úspěchem. Nyní David začíná svou přípravu na boj o post v reprezentaci ČR, protože v červnu a v červenci Praha hostí mistrovství Evropy v MUAY – THAI a já doufám v to, že naše barvy zde bude hájit právě David.

Novým bojovníkem KURO GYMU se stal také Daniel Plass (16 let), který rovněž žije v Oseku. Daniel je odchovanec KURO GYMU a trénuje 6 měsíců. Daniel nastoupil do svého prvního zápasu v MUAY THAI taktéž 20. 1. 2018 v Praze proti mnohem zkušenějšímu borci. Zápas bohužel nedopadl podle našich představ a Dan prohrál na body. O Dana se však nebojím, pokud vydrží tvrdě trénovat, předpovídám mu skvělou závodní budoucnost.

V polovině února odlétáme s Davidem na tréninkové soustředění do Thajska, kde chceme nasbírat další důležité zkušenosti.

Tréninky v KURO GYMU vede trenér s trenérskou licencí ČBA (klasický box) a CMTA (MUAY THAI) bývalý závodník. Tréninky jsou každé úterý, čtvrtek a neděle od 17:00 hodin děti a mládež a od 18:30 hodin dospělí. Sídlíme v areálu truhlárny Kafan pod DDM na adrese Osek, Dolnonádražní 121. Noví zájemci jsou u nás vždy vítáni, stačí jen sebrat odvahu a hlavně mít chuť změnit svůj život.

„Touto cestou bych rád oslovil i případné sponzory, kteří by poskytli našemu gymu finanční nebo materiální pomoc. Jsme malý gym rodinného typu, který si vše hradí z členských příspěvků a další potřebné vybavení dotuje trenér z vlastních zdrojů. Ne každý klub v Oseku má takové úspěchy, proto si pozornost určitě zasloužíme,“ dodává trenér klubu Bc. David Kubát.

FOTOGALERIE OSECKÉHO ZÁPASNÍKA DAVIDA KUBÁTA…

Autor: David Kubát

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz