Praha Středočeský Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Amazon v Dobrovízi i přes plánované květnové uzavření logistického centra reklamace, chce do konce roku zaměstnávat až 5 000 lidí

ČESKÁ REPUBLIKA – Amazon i přes plánované květnové uzavření logistického centra reklamace v Dobrovízi, plánuje vytvoření dalších stovek pracovních míst! Do konce roku by v Amazonu v Česku mohlo pracovat údajně až  5 000 zaměstnanců. Propouště se tak údajně nebude!

„Jsme velmi spokojeni s našimi investicemi v České republice.  Vytvořili jsme zde více než 4 500 stálých pracovních míst v našich logistických centrech v Dobrovízi a v korporátní kanceláři v Praze-Dejvicích  a ve vytváření nových pracovních míst plánujeme pokračovat,“ říká v prohlášení Alžběta Piškulová z Amazonu.

„V Amazonu se pravidelně napříč naší společností díváme na to, zda jsou naše provozy nastaveny tak, abychom mohli co nejlépe uspokojovat požadavky zákazníků. Rozhodli jsme se, že v České republice se plně zaměříme na provozování distribučních služeb v našem vysoce moderním logistickém centru v Dobrovízi. V souvislosti s tímto rozhodnutím nebudeme od května 2018 dále pokračovat v provozu centra vráceného zboží,“ stojí v prohlášení zaslaném naší redakci.

„Důsledkem tohoto kroku nebude žádné propouštění. Postupně přesuneme všechny zaměstnance z centra vráceného zboží do distribučního centra. Věříme, že zaměstnanci budou spokojeni s jeho pracovním prostředím i vysoce moderními technologiemi, které v něm využíváme.  Uděláme vše pro to, abychom naše zaměstnance v nadcházejícím období co nejlépe podpořili,“ dodává Alžběta Piškulová.

Amazon pokračuje v náboru, do konce roku chce v Česku zaměstnávat 5 000 lidí

  • Amazon dosud vytvořil více než 4 500 stálých pracovních pozic ve svých logistických centrech v Dobrovízi a korporátních kancelářích v pražských Dejvicích.

  • V roce 2018 vytvoří Amazon v České republice přes 500 dalších pracovních míst. Pozice otevře pro pracovníky s rozmanitými dovednostmi i úrovní vzdělání napříč různými obory.
  • Amazon již od prvního dne všem svým zaměstnancům nabízí atraktivní plat, balíček benefitů  a možnost kariérního růstu.

Amazon letos v České republice otevře více než 500 nových pracovních míst, do konce roku tak zde bude mít již přes 5 000 zaměstnanců. Nových pracovních příležitostí mohou využít kandidáti s různými zkušenostmi, úrovní vzdělání i dovednostmi – od inženýrů, analytiků a specialistů HR a IT až po pracovníky bez jakýchkoli specifických zkušeností. Amazon nové pracovní pozice otevře v moderním logistickém centru v Dobrovízi i v pražské korporátní kanceláři v Dejvicích.

Těší mě, že nábor nových zaměstnanců v České republice postupuje rychleji, než jsme plánovali. Zavázali jsme se k vytvoření 4 000 pracovních míst, koncem loňského roku již ale v Amazonu pracovalo na 4 500 zaměstnanců na plný úvazek. V České republice je mnoho talentovaných lidí se zájmem pracovat ve společnosti se silným zaměřením na technologické inovace a zákaznický přístup,“ říká Karel Foltýn, HR ředitel Amazonu pro Německo, střední a východní Evropu.

Amazon všem svým zaměstnancům nabízí atraktivní mzdové podmínky, balíček benefitů i příležitosti ke kariérnímu růstu. Díky tomu se mohou rozvíjet a postupně posouvat do manažerských rolí. V roce 2017 Amazon povýšil několik stovek zaměstnanců. Přes 360 lidí v distribučním centru se také zapojilo do inovativního programu Career Choice a stále se hlásí noví zájemci.

Program Amazonu Career Choice pomáhá vzdělávat zaměstnance, aby mohli zastávat žádané pracovní pozice nejen v Amazonu, ale i jiných společnostech. V rámci programu proplácí Amazon zaměstnancům až 120 000 korun na absolvování kurzů nehledě na to, zda jsou nově nabyté znalosti relevantní pro jejich kariéru v Amazonu.

Nábor pracovníků právě probíhá, zájemci najdou více informací včetně popisu jednotlivých pracovních pozic na http://www.amazon.jobs/location/czech-republic a http://www.pracevamazonu.cz.

O společnosti Amazon

Webová stránka Amazon.com byla spuštěna v roce 1995. Společnost se řídí čtyřmi základními principy: raději důraz na zákazníka než na konkurenci, záliba v inovacích, příslib funkční a provozní dokonalosti  a přemýšlení v dlouhodobém horizontu. Mezi produkty a služby, jejichž průkopníkem je Amazon, patří recenze od zákazníků, 1-Click shopping, personalizovaná doporučení, Prime, Fulfilment by Amazon, AWS, Kindle Direct Publishing, Kindle, telefon Fire, tablety Fire, Fire TV a Amazon Echo.

Autor: Honza Vraný

 

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz