Auto-Moto Doprava Jihočeský Jihomoravský Karlovarský Královehradecký Krimi Liberecký Moravskoslezský Olomoucký Pardubický Plzeňský Praha Složky IZS Středočeský Ústecký Vysočina Z domova Zajímavosti Zlínský Zprávy podle krajů

SPEED MARATHON 2018: Pomozte opět vybrat nejvhodnější místa pro měření rychlosti a tak zlepšit bezpečnost v dopravě

ČESKÁ REPUBLIKA – Ve středu 18. dubna 2018 proběhne v rámci celé Evropy další kolo dopravně bezpečnostní akce organizace TISPOL zaměřená na kontrolu rychlosti vozidel s názvem SPEED MARATHON.

Do akce se v tento den zapojí i Policie České republiky a to s možností pro širokou veřejnost navrhnout vlastní místa vhodná pro kontrolu rychlosti. Policie České republiky provádí vlastní vyhodnocování rizikových lokalit na základě dopravně bezpečnostních analýz v daném teritoriu.

„Kromě vlastních analýz bychom rádi, tak jako v minulém roce, znali i Váš názor. Pokud Vás tedy napadá místo, které je rizikové a myslíte si, že by bylo vhodné zde provádět kontrolu rychlosti, přejděte na tento odkaz:www.bezpecnecesty.cz/speedmarathon. Oficiální hlasování probíhá od 1. do 28. února 2018. Pomozte nám vybrat ty nejvhodnější místa pro měření rychlosti a pomozte tak se zlepšením bezpečnosti v dopravě,“ říká mluvčí policie kpt. Bc. Eva Kropáčová.

Autor: redakce

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz