Složky IZS Ústecký Z domova Zprávy podle krajů

Služební pes celníků překazil nelegální transport léků v mezinárodním vlaku

ÚSTECKÝ KRAJ – Kurýra s třemi kilogramy léčivých tablet zneužívaných k výrobě drog odhalili v tomto týdnu ústečtí celníci.

Při kontrole mezinárodního vlakového spoje EC směřujícího z Budapešti do Hamburku, zaměřené na pátrání po zboží uniklém celnímu dohledu, doprovázel celní kontrolory i služební pes vycvičený k vyhledávání omamných a psychotropních látek. Rita označila v otevřeném voze cestujícího, který svíral mezi nohama černý batoh.

Celníci v zavazadle objevili igelitovou tašku a v ní podezřelé tři balíčky omotané lepicí páskou. Balíčky, každý o hmotnosti 1 000 gramů, ukrývaly vyloupané tablety bílé barvy. Provedený test reagoval na přítomnost metamfetaminu. U třicetiletého Ústečana byla zároveň provedena bezpečnostní prohlídka, při níž celníci nalezli v kapse bundy elektrický paralyzér ve tvaru svítilny a malé množství látky rostlinného původu. Muž doznal, že se jedná o marihuanu pro vlastní potřebu.

Hlídka celníků o záchytu tablet informovala Policii ČR, která si muže i s prekurzory ve stanici Ústí nad Labem převzala. Muž čelí podezření ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za což mu hrozí trest odnětí svobody v délce jednoho až pěti let.

Autor: Jiří Nejedlý

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz