Krimi Složky IZS Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

Recidivista z Kolína oloupil dvě mostecké seniorky a třetí okradl o kabelku

MOSTECKO – Policie obvinila 26letého muže z Kolína a obvinila ho ze zvlášť závažného zločinu loupeže, přečinu porušování domovní svobody a krádeže. Muž měl v Mostě  oloupit dvě seniorky a třetí okradl. Vyšetřovatel podal podnět na vazbu, soud obviněného do vazby poslal. Ten byl již za loupež odsouzen a z vězení přišel loni v prosinci.

První případ loupeže se stal v lednu. Muž na sídlišti Zahradní zazvonil v pátém patře domu na ženu starší 80 let. Když mu otevřela dveře, tak ji od dveří násilně odstrčil a chtěl peníze. Nakonec ji tlačil oběma rukama do hrudníku tak silně, až žena narazila na stěnu v chodbě bytu, a spadla na zem. Toho muž využil, vnikl dovnitř a začal byt prohledávat. Poškozená vyběhla na chodbu a volala o pomoc, lapka z bytu utekl. K odcizení věcí nedošlo.

Druhý případ krádeže se udál v sousedním sídlišti Liščí vrch v únoru. Tam v pozdní odpoledne šla domů starší žena. U dveří svého bytu si položila na zem svoji otevřenou kabelku, aby si odemkla dveře. Toho lapka využil, sáhl do kabelky a odcizil peněženku. Poté z domu utekl. Žena za ním běžela, ale nedostihla ho.

Do třetice došlo k loupeži v únoru hned druhý den po krádeži. Na sídlišti Zahradní se v poledne vracela do místa svého bydliště seniorka. Nastoupila do výtahu a s ní i obviněný. Když vystupovala, muž do ní strčil zezadu a následně ucítila škubnutí za kabelku, kterou držela v ruce. Muži se podařilo kabelku ženě vytrhnout, důchodkyně ztratila rovnováhu a upadla na schody a padala dolů. Volala o pomoc. Křik uslyšel soused z domu, vyběhl ven za lupičem, a pronásledoval ho. Ten kabelku při útěku odhodil.

 

Díky aktivní spolupráci tohoto občana byl lupič nedaleko místa činu ještě týž den zadržen a skončil v cele. Za tato jednání stíhanému hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

Autor: Ludmila Světláková
Ilustrační snímek Honza Vraný

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz