Krimi Plzeňský Složky IZS Středočeský Z domova Zprávy podle krajů

TRAGÉDIE: Při požáru dřevostavby na Rakovnicku zemřela žena

JESENICE – K nahlášenému požáru hospodářské kůlny v Jesenici vyjeli profesionální hasiči ze stanice Rakovník a dobrovolní hasiči z Jesenice a Kolešova, povolána byla i dobrovolná jednotka obce Kralovice z Plzeňského kraje. 

Při požáru dřevostavby na Rakovnicku zahynula žena. Foto: HZS Středočeského kraje

Místní dobrovolní hasiči byli na místě necelých pět minut od ohlášení požáru na operační středisko. Hasební práce zahájili v dýchací technice pomocí dvou vodních proudů. Následně byl tento počet navýšen na tři a pro urychlení vyhledávání osoby, která se údajně nacházela uvnitř objektu, byla nasazena termokamera a přetlaková ventilace. Přítomnost osoby se bohužel potvrdila a žena byla nalezena v jedné z místností v přízemí.

Požár se šířil také uvnitř dřevěné sendvičové konstrukce stavby a hasiči pro jeho uhašení museli rozebrat část konstrukce a střechu. V 13:42 hodin byla provedena likvidace požáru. Dobrovolní hasiči z Jesenice zajistili následnou dohlídku nad místem zásahu.

 

Jako příčinu vzniku požáru vyšetřovatel stanovil nevhodnou instalaci topidla na tuhá paliva a škodu vyčíslil na 100 tisíc korun.

Autor: kpt. Ing. Jaroslav Gabriel
HZS Středočeského kraje

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz