Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

TRAGÉDIE: Hasič Miloš Beneš z Lobendavy tragicky zemřel při práci v lese. Kamarádi shánějí finance pro jeho dvě děti a družku

ÚSTECKÝ KRAJ – Tragicky skončila práce v lese pro šestačtyřicetiletého Miloše Beneše z Lobendavy na Šlukonovsku. Hasič Miloš ve svém volnu spol s kamarádem Michalem S. vyrazil osudného 13. února do lesa, kde oba pracovali na polomech. Při řezání stromu se na Miloše sesunul kmen a větve ho zaklínily. Podlehl závažným zraněním na místě. Tím ovšem celé neštěstí bohužel nekončí! Rodina tragicky zesnulého Miloše se nyní ocitla ve složité životní situaci.
Miloš Beneš poslední roky bydlel v Lobendavě na Šluknovsku. Vyrstal ale v Lounkách, kde jeho maminka Anna měla dům. Nejdelší část svého života Miloš prožil v Roudnici nad Labem, kde pracoval jako řidič kamionu. Bydlel v Libochovicích, kde dokonce založil Sbor dobrovolných hasičů. V něm byl starostou, než se odstěhoval do Lobendavy, kde chtěl také obnovit tradici dobrovolných hasičů.
Miloš po sobě zanechal dvě dcery šestnáctiletou Natálii Benešovou, kterou měl z předchozího vztahu a maminka  se ji krátce po porodu vzdala. S její výchovou tak pomáhala maminka Miloše a její druh.
Druhá dcera se jmenuje Karolína Anna Benešová a jsou jí 3 roky, kterou Miloš má s družkou Evou Bohátkovou. Před dvěma roky zemřela Milošovi maminka, tři měsíce potom mu zemřel vlastní otec Václav a o pár měsíců později zemřel i otčím Jiří. Pro Natálku tu zůstala jen nevlastní maminka Eva, která  je ve velké finanční tísni. Proto se ji nyní ujala maminka Michala S.
Družka Miloše má pouze rodičovský příspěvek a je odkázána na pomoc od rodiny a okolí. POMOCI můžete také VY  a to finančně na číslo účtu: 2165553163/0800 Nebo se informujte přímo Evy Bohátkové na tel: 722 075 849 Případně kamaráda zemřelého hasiče Michala S. na čísle 774 869 994.
Tragédie otřásla i hasiči na severu Čech. „Byl to kamarád v dobrém i ve zlém, on byl jeden z mála, který tu byl pro mě, když jsem potřeboval, když se pro mě zhroutil svět a dokázal mě držet nad vodou. Vždy když jsme si psali tak mě dokázal rozesmát, vždy měl pozitivní náladu a byl to super táta od dětí… Také dlouhý čas usiloval o znovu zřízení dobrovolné jednotky, což se mu po dlouhým vyřizování povedlo, stavěl se problémům vždy čelem. Byl to opravdu super chlap a také hasič tělem i dusí,“ vzpomíná na svého zemřelého kamaráda Miloše hasič Rudolf B.
Autor: Tomáš Pitterling
Tomáš Pitterling
Ředitel redakce tomas.pitterling@jvpress.cz