Kultura Sport Ústecký Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

NAPSALI JSTE: Senioři v Mostě soutěžili v turnaji o nejlepšího hráče ve cvrnkané

MOSTECKO – Městská správa sociálních služeb v Mostě – příspěvková organizace uspořádala pro své uživatele turnaj ve cvrnkané. Letos to byl již 7. ročník této akce.

Turnaj se konal v tělocvičně Domova pro seniory, ul. Jiřího Wolkera. Soutěžní družstva tvořili vždy tři zástupci z domovů a penzionů pro seniory doplněni o jedno soutěžní družstvo studentů Střední školy diplomacie a veřejné správy, s. r. o., se kterými máme již třetí rok navázanou spolupráci. Tomuto turnaji předcházely aktivní tréninky na každém z přítomných zařízení.

Turnaj letos začal netradičně. Muzika, která hrála před zahájením akce, vyburcovala některé přítomné ke společnému tanečku. Začalo to výborně. Atmosféra během turnaje byla příjemná. Soutěžící si navzájem fandili, povzbuzovali se a dokonce si i pomáhali. Zažili také mnoho legrace.

A o co se hrálo?  Kromě toho, že si všichni užili krásné společné dopoledne plné aktivit, byly pro seniory připraveny i ceny. Pro první tři vítězná družstva a jednotlivce – krásné medaile, které pro vítěze vyrobili v ergodílně Domova pro seniory, ul. Jiřího Wolkera, dále diplomy a dárkové balíčky, které do této soutěže věnoval ředitel organizace. Ten také spolu s vedoucí Domova pro seniory, ul. Jiřího Wolkera společně ceny vítězům předával.

Soutěžící, který získal nejméně bodů, byl odměněn medailí „čulibrka“ a malým dárkem. O toto místo je tradičně velký zájem. Tentokrát toto umístění získala paní Hana Birnerová z Domova pro seniory, ul. Barvířská. Za vyzvednutí stojí to, že paní Birnerová je nevidomá a přesto si dnešní cvrnkání užívala plnými doušky a z ceny měla ohromnou radost. Všichni soutěžící na závěr obdrželi pamětní list. Vítězem celého turnaje se stalo družstvo z Penzionu pro seniory, ul. Ke Koupališti ve složení Miluška Bauerová, Ladislav Bauer a Jitka Ehmigová. Vítězem v kategorii  jednotlivců se stala paní Miluška Bauerová ze stejného penzionu pro seniory. Celkové výsledky jsou přiloženy ve výsledkové listině. Vítězné družstvo pojede na krajské kolo ve cvrnkané do Domova důchodců v Libochovicích. Termín bude upřesněn.

 

Závěrem celé akce proběhla soutěž doprovodů ve cvrnkání, samozřejmě za  ztížených podmínek, aby to nebylo tak jednoduché a aby se všichni pobavili (kuličky nebyly kulaté a stejně velké). Soutěže se zúčastnil kromě doprovodů a organizátorů i ředitel organizace Ing. Martin Strakoš a vedoucí Domova pro seniory, ul. Jiřího Wolkera Mgr. Lenka Makovcová, DiS. Tuto soutěž vyhrála v rozstřelu Věra Hampejsová, DiS., ergoterapeutka Domova pro seniory, ul. Jiřího Wolkera.

Na závěr hezkého dopoledne se všichni účastníci společně vyfotografovali. Do svých domovů a penzionů pro seniory se rozcházeli v dobré náladě a s úsměvem.

Výsledková listina: ZDE (klikněte)

Autor: Helena Houšková
kulturně výchovná pracovnice

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz