Královehradecký Krimi Složky IZS Turistika Z domova Zajímavosti Zprávy podle krajů

VIDEO: POSTRACH HOTELIÉRŮ – Policisté pátrají po hostech, kteří za služby neplatí

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ – Během čtyř dní policisté na Královéhradecku přijali od provozovatelů hotelů přijali již dvě oznámení na podezření z podvodu.

Obě oznámení mají stejný charakter: Dvě ženy a dva muži si přes internetový ubytovací portál zarezervovali ubytování na 4 noci ve dvou hradeckých hotelech. Při příjezdu si převzali klíče od pokojů, použili sprchu, snědli občerstvení z minibaru a odešli neznámo kam. Do současné doby se nevrátili, nezaplatili a z jednoho hotelu odnesli navíc i klíče od pokojů. V jednom hotelu způsobili škodu přes 4 tisíce a v druhém téměř 15 tisíc korun. V obou hotelech se ubytovali ve stejný den.

Když chtěli ubytovatelé strhnout dlužnou částku z platební karty, která byla uvedena jako garance platby, vyjel jim pouze doklad, že platbu nelze provést a je třeba kartu zadržet. V tu chvíli jim došlo, že se jedná pravděpodobně o podvodníky. Zkoušeli je kontaktovat i na uvedeném mobilním čísle, bohužel však bezúspěšně.

VIDEOZÁZNAM POVEDENÍ ČTVEŘICE NEPLATÍCÍCH…

Dle předložených cestovních pasů by se mělo jednat o 2 Estonky ve věku 22 a 33 let, jednoho 35letého Estonce a jednoho 30letého Fina, kteří jezdí osobním vozidlem Škoda Fabia v červenovínové barvě.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro přečin podvodu, za který hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Z evidencí také zjistili, že obdobný případ řeší kolegové z Jaroměře a Jižních Čech a není vyloučeno, že podvedených ubytovatelů bude více.

 

Apelujeme na ubytovatele, aby si hned ověřovali platnost platebních karet a jejich krytí. Zároveň je žádáme, pokud by se setkali s uvedenou čtveřicí, aby okamžitě zavolali na linku 158.

Autor: por. Iva Kormošová

Jan Vraný
Majitel agentury jan.vrany@jvpress.cz
http://www.jvpress.cz